Analistler uyardı: BTC'de düşüş hedefi belli oldu!

  Lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) negatif görünüm sürüyor. Analistler, BTC’de kritik destek ve direnç noktalarını açıklarken yatırımcıları düşüş konusunda uyardı.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı analistlerden BTC yorumu geldi. Lider kripto para birimi BTC fiyatında belirsizlik devam ediyor. BTC’de 36 bin 400 dolar civarında fiyatlama devam ederken daha derin bir düşüş yapabileceği konusunda endişeler artıyor. BTC’nin haftalık kapanışa kadar kritik desteği koruyup koruyamayacağı merak konusu oldu.

  Hafta başında hızlı bir yükseliş trendi başlatan BTC, böylelikle son 18 ayın en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştı. En büyük kripto para birimi fiyatında hafta sonuna doğru başlayan düzeltme etkisi devam ediyor. Yatırımcılar, mevcut düzeltmede satışların hız kazanabileceğine yönelik hissiyata kapıldı.

  BTC’de Destek ve Direnç Seviyeleri

  Tecrübeli analistlerden oluşan Material Indicators ekibi, BTC fiyatında gerilemenin devam edeceğine yönelik açıklamada bulundu. Uzmanlar, düzeltmenin sonlanması için kritik seviyeleri açıklarken “Bu son rallinin 35 bin dolarda tamamlandığı görmek güzel olur. 33 bin doların yeniden test edildiğini görmek daha da iyi olur.” ifadelerini kullandı.

  BTC/USDT order book likiditesine bakıldığında, en büyük kripto para birimi BTC’nin 35 bin dolar seviyesinde destek oluşturduğu görülüyor. Ünlü analist Keith Alan, BTC’nin yükselen 21 günlük basit hareketli ortalamasının (SMA) son günlerde bir destek görevi üstlendiğine dikkat çekti.

  Sert Düşüşte BTC 30 Bin Dolara Gerileyebilir

  Ünlü analist BTC’nin 36 bin 500 doların üzerindeki aralıkta tutunma savaşının devam ettiğini belirtirken “Yerel destek, şu anda 35 bin 700 dolar civarında oluşan 21 Günlük MA etrafında yer alıyor. Sizce önce hangi taraf kırılır?” diyerek takipçilerine seslendi. Kripto para topluluğu, BTC fiyatındaki gerilemenin devam edeceği yönünde yorumlarda bulundu.

  Daan Crpyto Trades ise takipçilerine yaptığı açıklamada BTC grafiğinde öne çıkan destek ve direnç seviyelerini sıraladı. Usta analist, olası bir sert düzeltmede BTC’nin 30 bin dolara düşebileceği konusunda yatırımcıları uyardı: "37 bin dolar seviyesi için direnç var olmaya devam ettiği müddetçe, 30 bin 900 dolar seviyesinde yaşanacak bir düzeltme ihtimali hala söz konusu."

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle