Kriptopara

2 TRYB Coin Gelecek Tahmini ve En İyi BiLira Yorumları

  TRYB Coin, Türk kripto para yatırımcılarının yakından izlediği token’ler arasında yer almaktadır. TRYB Coin’in ardındaki teknoloji ve gelecekte nasıl fiyatlanacağı hakkında yapılan uzman değerlendirmelerini incelemek için yazımıza göz atabilirsiniz.

  BiLira (TRYB) Coin Nedir?

  BiLira (TRYB), karşılığı Türk Lirası olacak şekilde değeri sabitlenmiş stabil coin’dir. TRYB 1 Türk Lirası değerinde sabitlenmiş ve TL bakiyelerin karşılığını gösteren dijital para birimidir.

  BiLira Coin Hangi Ülkeye Ait, Kurucuları Kim?

  Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilen BiLira, yerli olarak geliştirilen ERC-20 token’idir. Türkiye’ye ait bir kripto para birimi olan TRYB, TL karşılığı piyasaya sürülmüş ilk kripto para birimi olarak dikkat çekmektedir. 17 kişilik geliştirici eEkip arasında Sinan Koç, Murat Fırat, Vidal Arditi, Berkay Kangal ve Oğuz Bora Karaca gibi isimler yer almaktadır. 

  Dijital, şeffaf ve güvenli altyapı sağlama parolası ile geliştirilen BiLira (TRYB) Coin hakkında ayrıntılı bilgi almak için https://bilira.com adresi üzerinden ulaşabileceğiniz proje whitepaper’ını inceleyebilirsiniz.

  TRYB Coin Nasıl Kullanılır?

  TRYB Coin, Ethereum blockchain’i üzerinde inşa edilmiştir. ERC-20 token olarak piyasaya sürülen TRYB, ağın kendisine kazandırdığı hareket kabiliyetlerine sahiptir. Blockchain üzerinden TRYB Coin cüzdana çekilebilir, başka cüzdanlara aktarılabilir ve dünyanın herhangi bir yerinde yapılan harcamalarda kullanılabilir. Uluslararası para transferleri, borsalarda alım ve satım, e-ticaret, bağış ve DeFi gibi sektörlerde TRYB Coin kullanılabilmektedir.

  BiLira Güvenli mi?

  BiLira, Türk Lirası karşılığında piyasaya sürülmüştür. Şirketin banka hesapları belirli periyotlarla düzenli olarak denetlenmekte ve verilen TL karşılığı TRYB doğruluğu teyit edilmektedir. 

  TRYB Coin Ne Zaman Piyasaya Sürüldü?

  BiLira ilk kez 2021 yılının Ocak ayında piyasaya sürüldü. 23 Ocak 2021 tarihi itibari ile piyasaya sürülen TRYB, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından 2992. sırada yer almaktadır.

  TRYB Coin Yorumları ve Geleceği

  Geleceğin finansını inşa etme sloganı ile sektöre giriş yapan TRYB, değerini TL’ye sabitleyen stabil coin’dir. Proje şeffaflık ve kullanılabilirlik açısından hedeflerini yakalayacak teknolojiye sahiptir. Düzenli olarak banka hesaplarının denetlendiği BiLira’da güven konusunda yaşanan tereddütler benimsenen şeffaf ve denetlenebilir politika ile aşılmıştır.

  TRYB değeri önündeki en büyük handikap, değerinin TL cinsinden sabitlenmesidir. Bu yaklaşım ile geliştiriciler dalgalanmalardan TL yatırımcılarının en az seviyede etkilenmesini hedef alırken, USDT ve diğer dolar cinsinden sabitlenen stabil coin’lere göre yaşanan değer kaybını önleyememektedir. Proje başta Swift olmak üzere yüksek işlem maliyetine sahip para transferlerini düşürebilmektedir. E-ticaret ödemeleri ve DeFi alanında kullanım gibi artıları nedeniyle yakın gelecekte tercih edilirliğini artırma potansiyeline sahiptir. TRYB geleceği ile ilgili uzman yorumları oldukça iyimser gözükmektedir.

  Avantajları ve Dezavantajları

  TRYB Coin’in en büyük artısı, dijital ortamda TL’nin değer kaybetmeden kullanılmasını sağlamaktadır. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmesi, token’e pek çok alanda kullanım şansı tanır. Madenciliği yapılamayan kripto paranın tüm stabil coin avantajlarını taşıdığı söylenebilmektedir.

  BiLira’nın önündeki en büyük handikap ise değerinin TL olarak seçilmesidir. Yatırımcısını TL’nin reel değer kaybına karşı korusa da USDT ve dolar gibi para birimlerine karşı dirençsizdir.

  BiLira Coin Fiyat Tahmini

  Güncel durumda 1 TRYB fiyatı  TL. Döviz cinsinden ise  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BiLira Coin 24 saatte .

  Değeri TL karşısında belirlenen TRYB Coin için kuruluşlar, dolar cinsinden fiyat hedefleri paylaşmaktadır. Wallet Investor 1 yıllık süreçte token’in 0,00741 dolara ulaşabileceğini öngörmektedir. Price Prediction yıl sonu 0,075 dolar hedef belirlediği TRYB Coin’de gelecek yıl 0,12 dolarlık fiyat hedefi paylaşmaktadır.

  TRYB Coin Nereden Alınır? Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: FTX, Pangolin, DFX Finance (Ethereum) ve Bittrex gibi token’in listelendiği kripto para borsalarında hesap açın.
  • 2. Adım: Hesabınızın kimlik doğrulamasını tamamlayın.
  • 3. Adım: Aktifleşen hesabınıza para transferi gerçekleştirin.
  • 4. Adım: Gönderdiğiniz bakiye doğrultusunda TRYB Coin satın alın.
  • 5. Adım: Satın aldığınız TRYB Coin’i borsada ya da donanım cüzdanda tutabilirsiniz.

  Sonuç

  BiLira (TRYB) Coin yerli kripto para birimleri arasında yer alır. Değeri TL karşılığı olan tek stabil coin ünvanını elinde bulunduran token, Defi ve para transferi gibi alanlarda sunduğu düşük işlem ücretleri ile daha yaygın kullanılma potansiyeli taşımaktadır. Türk Lirası karşılığı olarak fiyatlanan token’in dolar cinsinden değerine ilişkin beklentiler olumsuz seyretse de uzmanlar, TRYB Coin’in ilerleyen günlerde daha fazla alanda kullanılacağını öngörmektedirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle