Bir milyarder yatırımcı daha BTC’yi radarına aldı

  ABD merkezli yatırım bankacılığı şirketi Moelis & Company’nin kurucusu ve milyarder yatırım bankacısı Ken Moelis, Bitcoin (BTC) ile ilgilenmeye başladı. Bloomberg’e konuşan Moelis, Bitcoin’e duyulan ilgiyi, 1848’in başlarındaki altına duyulan ilgiye benzetti. Moelis, bir süredir kripto para sektörünü yeni fırsatlar keşfetmek için takip ettiğini dile getirdi.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında genel tabloya bakıldığında, olumlunun da ötesinde inanılmaz bir performans ortaya koydu. Bu performansta başrolde ise Bitcoin (BTC) yer aldı. Her hareketi ile piyasaları da peşine takan Bitcoin, son dönemlerde daha çok olumsuz haber ve gelişmeler ile gündeme geliyordu. Ancak son günlerde ibre tersine dönmeye başladı ve Bitcoin için yeniden peş peşe olumlu haberler gelmeye başladı. Bu olumlu haberlerden biri ise ABD’li milyarder yatırım bankacısı ve yatırım bankacılığı şirketi Moelis & Company’nin kurucusu Ken Moelis’ten geldi.

  Moelis Spesifik Kripto Para İsmi Söylemedi Ancak Bitcoin’e Sıcak Bakıyor

  Bloomberg’de Dealas’a konuşan Moelis, bir süredir yeni fırsatlar keşfetmek için kripto para sektörünü takip edip araştırdığını dile getirdi. Moelis, Bitcoin’e duyulan ilgiyi, 1848 yılının başlarında altına duyulan ilgiye benzettiğini dile getirdi. Bu benzetmesi ile Moelis, aslında altın ile Bitcoin’i benzer konumlarda değerlendiren isimler arasına da adını yazdırmış oldu. Moelis, yaptığı araştırma ve takiplerin ardından, kripto para sektörüne yatırım yapabileceğini dile getirdi. Tam olarak bir kripto paranın adını vermeyen Moelis, yine de Bitcoin’e “sıcak baktığını” dile getirdi.

  Moelis Birden Çok Kripto Parayla İlgileniyor Olabilir

  Ken Moelis, kripto para sektörüne bireysel olarak kendisinin büyük ilgi duymaya başladığını ifade etti. Ancak ünlü milyarder, profesyonel olarak ise hala detaylı bilgi toplamaları gerektiğini ve bu kapsamda uzmanlıklar oluşturduklarının altını çizdi. Moelis, kripto para piyasasını değerlendirirken, sektörün çok büyük olduğunu vurguladı. Moelis konuşmasında “çok fazla güzel proje var” diyerek, aslında birden fazla kripto para ile ilgilenebileceğinin de mesajını vermiş oldu.

  Sektördeki Manipülasyon Etkisi, Moelis İçin Avantaja Dönüşebilir

  Sektörde manipülasyonun çok kolay olduğunu vurgulayan Moelis, 1848 yılındaki “altına hücum” devrini hatırlattı. Moelis, bu nedenle aslında manipülasyonların kendisinin avantajına olabileceğini ima etti. Zira Moelis, Levi’s markasının o dönemlerde kot pantolon satışlarıyla markalaştığını ve Wells Fargo’nun da banka temellerini o zaman attığını hatırlattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle