Coinbase borsası Tether’i listeledi, yatırımcılar şaşkın

  Coinbase borsası şaşırtıcı bir listeleme kararı açıkladı. Uzun zamandır Tether’i listelemeyi reddeden borsa, yaptığı son açıklama ile Ethereum tabanlı Tether’i işleme açacağını duyurdu. Coinbase borsasının uzun zamandır listelemediği kripto parayı ani bir karar ile işleme açması şaşkınlık yarattı.

  Kripto para sektörünün popüler borsalarından Coinbase yatırımcıları şaşırtan bir hamlede bulundu. Coinbase Pro tarafından yapılan açıklama ile bir süre önce dava haberleri ile gündeme gelen Tether’in listelendiği duyuruldu. Coinbase açıklamasında şimdilik sadece Ethereum tabanlı Tether’i  listelediğini belirtti. Coinbase normalde USD Coin listeleyen bir borsa olmasından dolayı Tether’i listelemesi yatırımcıları şaşırttı.

  Tether rezervleri ile ilgili şüpheler devam ediyor

  Coinbase borsasının Tether’i listelemesi yatırımcılar tarafından şüphe ile karşılandı. Bunun ise farklı nedenleri var. Tether’in listelenmesi hem Coinbase borsasının düzenleyiciler ile ilişkisinden hem de Tether’in rezervleri ile ilgili endişelerden kaynaklı yatırımcılarda şüphe uyandırdı.

  Dev kripto para borsası Coinbase ABD’li regülatörler tarafından kontrol edilmesi nedeni ile diğer borsalardan farklı bir noktada yer alıyor. ABD düzenleyicileri tarafından regüle edilen borsa, bu nedenle istediği tüm kripto paraları listeleyemiyor. Coinbase borsası düzenleyicilerin de etkisi ile yıllardır Tether’i listelemeyi reddediyordu. Bununla beraber Tether’in rezervleri ile ilgili dava süreci de listelenmesi önündeki engeller arasında yer alıyordu. Tether davayı kazanmış olsa da kripto paranın rezervleri ile ilgili şüpheler devam ediyor. Bu iki farklı etmen Coinbase borsasının listeleme kararının şaşkınlık yaratmasında etkili oldu.

  Coinbase’in özellikle dava sürecinin ardından Tether’i listelemesinin büyük bir değişimin göstergesi olabileceği iddia edildi. Bununla beraber Tether son dönemlerde olumlu yorumlar da almaya başladı. Vitalik Butarin sona açıklamasında Tether için olumlu ifadeler kullanmıştı.

  Coinbase’in yeni listeleme kararını kripto para uzmanları değerlendirdi

  Coinbase borsasının Tether’i listeleme kararı şüphe ile karşılanırken, kripto para uzmanları ise konuya farklı bir açıdan yaklaşıyor. Uzmanlar kripto para piyasasının son dönemlerde meşrulaşmasından kaynaklı borsanın bu kararı almış olabileceğini düşünüyor. Tether’in borsada ilgi görüp görmeyeceği ise şimdiden merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle