Kripto Para

Ankete göre 46 milyon ABD’li BTC sahibi

  Kripto para şirketi NYDIG, ABD’de Bitcoin’in (BTC) ne kadar yayıldığını ölçmek için bir anket düzenledi. Bu anket için SurveyMonkey ile birlikte çalışan NYDIG, ABD’de 46 milyondan fazla yetişkin insanın Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 yılında hemen hemen tüm dünyaya adını duyurmayı başarmıştı. O dönemde milyonlarca insanın araştırdığı Bitcoin, aradan geçen 3 yıldan sonra Aralık 2020’de 20 bin dolar rekorunu kırarak, 2017’de yakaladığı ilginin daha fazlasını bu dönemde yakalamayı başardı. Dünyanın her yerinde artık insanlar Bitcoin’i araştırmakla kalmıyor, kripto para sektörüne doğrudan Bitcoin yatırımlarıyla ya da diğer kripto para yatırımlarıyla dahil oluyor. ABD’li kripto para şirketi NYDIG bu yayılmanın ABD’deki boyutlarını ölçmek istedi.

  Ankete Katılım Sayısı Gerçeği Yansıtmayabilir

  NYDIG, Bitcoin’in ABD’de ne kadar geniş kitlelere yayıldığını ölçmek için online anket platformu SurveyMonkey ile birlikte çalıştı. Çalışma sonucunda düzenlenen ankete 2 bin 184 ABD vatandaşı katıldı. NYDIG tarafından açıklanan anket sonuçlarına göre ABD’de 18 yaşını geçmiş yetişkin nüfusunun %22’si Bitcoin sahibi. Bu oranlama ABD nüfusunun yaklaşık 46 milyonuna denk geliyor olsa da ankete katılımın nispeten az olması, “46 milyon” sonucu için ışık tutucu olmayabilir.

  Bir kripto para takipçisi de söz konusu ankete katılım sayısını benzer şekilde değerlendirdi. Takipçinin belirttiği üzere, ankete katılanların sayısı 18 yaşını geçmiş yetişkin nüfusun yaklaşık olarak %0,1’inden daha azına denk geliyor. Takipçi buradan yola çıkarak “Böylesine küçük bir grup üzerinden yetişkin ABD vatandaşlarının %22’si BTC sahibi demek fazla iddialı olur.” dedi.

  Özel Sigorta Sahibi Olanlara İlişkin İlginç Sonuçlar

  Anket her ne kadar toplam kişi sayısının ölçümü için yeterli olmasa da özel sigortası olan insanların kripto paralar ile ilgili görüşlerine ilişkin önemli ipuçları taşıyor. Zira ankette “en az 50 bin doları olan” ve 880’i özel sigorta sahibi vatandaşlardan oluşmak üzere 1.050 kişi yer aldı. Bu katılımcıların %47’si BTC gibi dijital varlıklara yatırım yaptığını ifade etti. Katılımcıların %75’i BTC ile bağlantılı sigorta poliçelerine ilgi duyduğunu belirtti. Henüz dijital varlık almadığını söyleyenlerin %55’i de gelecekte almayı düşünebileceklerini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle