Kripto Para

Tether şantaja uğradığını açıkladı

  Kripto para sektöründe USDT’nin üreticisi olarak bilinen Tether yeni bir açıklama yaptı. Son açıklamasında şantaja uğradığını ve şirketten 500 Bitcoin talep edildiğini duyuran şirketin açıklamaları gündeme oturdu…

  Kripto para topluluğunun gündeminde Tether şirketinin yaşadığı şantaj yer alıyor. Şirketin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan kamuya açıklama metninde şantaja uğradığı belirtildi. Tether’a ait olduğu iddia edilerek yayılan bazı belgelerin de sahte olduğu vurgusu yapıldı. Şantajcılar Tether şirketinden 500 adet Bitcoin talep ediyor.

  Sosyal medyada kripto para takipçileri tarafından sık sık paylaşılmaya başlanan bazı belgeler hakkında Tether şirketinden açıklama gecikmedi. Tether yönetimi ile şirketin Bahamalar’daki bankası olan Deltec Bank arasındaki mailleşmeleri gösteren bu belgeler, şirket tarafından gerçek olmadığı için yalanlandı.

  Tether Belgeleri Hakkında Yalanlama

  Sosyal medyaya sızdırıldığı iddia edilen bu mailler 2020 yılında atılmış olması sebebi ile de ayrıca dikkat çekiyor. Tether ve bankası Deltec Bank arasındaki bu maillerin şirketin işleyici hakkında çok önemli detayı ve bilgiyi de gözler önüne serdiği dile getirildi. Tether yönetimi giderek daha çok kişinin diline düşen bu belgelerin sahte olduğunu duyurdu.

  Sızdırıldığı iddia edilen bu belgelerin tamamen gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Tether yönetimi, son paylaşımında bu konuyu gündemine aldı. Şirket ayrıca belgelerin yayıldığı sıralarda bir şantaj mesajı ile de gündeme geldi. Şantajı yapan kişi veya kişiler Tether şirketinden kendilerine 500 adet Bitcoin talep ediyor. Bu Bitcoinlerin fiyatı güncel kur üzerinden değerlendirildiğinde 23 milyon dolara tekabül ediyor.

  Tether Piyasa Değerini Etkiler Mi?

  Şantajcıların, bu miktardaki Bitcoinlerin ödenmemesi halinde bazı tehditler savurduğu da belirtildi. Şantajcılar Bitcoin ekosistemine zarar verebilecek bazı önemli ve gerçek belgeleri ifşa edileceğini belirtti. Bu gelişmelerin Tether ve Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceği konusu da kripto para yatırımcılarının gündemine geldi.

  Bu tehdit hakkında da açıklamalarda bulunan Tether yönetimi, tehdidin ne kadar ciddi olduğunun henüz bilinmediğini aktardı. Şantajcıların kendisinden talep edilen 500 BTC ödemesini yapmayacağını söyleyen şirket, bu olayı polise bildirdiğini de duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle