Analist açıkladı: BTC’de asıl mücadele burada olacak!

  Kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden biri olan Benjamin Cowen, yukarı yönlü hareketlenmelere başlayan Bitcoin (BTC) için dikkat çekici bir tahminde bulundu. Ünlü analist, Bitcoin’de “asıl mücadelenin” başlayacağı önemli bir direnç noktasını işaret etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında neredeyse 65 bin dolara kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Bu aşamadan sonra BTC için yapılan fiyat tahminleri genellikle 75 bin ve sonrasında da 100 bin dolara doğru yükselen tahminler olarak gündeme geldi. Ancak Mayıs ayında bu beklentilerin tam aksine, BTC rekor seviyesine göre %50’den fazla değer kaybı yaşadı ve 30 bin dolara kadar geriledi. Mayıs ayından bu yana bu seviyeleri atlatmakta zorlanan BTC için son dönemlerde yukarı yönlü hareketli zamanlar başladı.

  BTC’nin 40 bin doları test etmesi ve kısa vadede tekrar eski düşük seviyelerine geri dönmemesi, yatırımcıları da umutlandırdı. Bununla birlikte piyasada BTC adına yapılan fiyat tahminleri, yeniden yukarı yönlü şekilde gelmeye başladı. Şimdilerde birçok kişi, Bitcoin’in tekrar yukarı yönlü hareket edeceğini belirten yorumlarını paylaşmaya başladı. Piyasaların en ünlü analistlerinden Benjamin Cowen ise bu noktada farklı bir seviyeye dikkat çekti. Cowen BTC’de “asıl mücadelenin” başlayacağı seviyeyi işaret etti.

  Cowen, BTC İçin Şaşırabileceği Bir Senaryoyu Anlattı

  Sosyal medyada 485 bin abonesine yönelik paylaşımda bulunan Cowen, tahmininde BTC’nin olası bir hareketinin şaşırtıcı olacağını ifade etti. Cowen’a göre BTC’nin 33 bin doların hemen altında olan 50 haftalık basit hareketli ortalamasından (SMA), 20 haftalık SMA olan 44 bin dolar seviyesine ulaşamamasının şaşırtıcı olacağını öne sürdü. Konuya ilişkin olarak Cowen “Bu noktada en azından 20 haftalık SMA’yı test etmemiş olursak şaşırırım” sözlerini dile getirdi.

  “42 Bin Doları İzlemek İlginç Olacak”

  Bitcoin’in karşılaşabileceği güçlü bir direnç noktasına da dikkat çeken Cowen’a göre BTC 42 bin dolar seviyesinin üzerindeki olası hareketlerinde 20 haftalık SMA bölgesine daha fazla baskı yapacak. Konuya ilişkin olarak Cowen’ın ifadeleri şöyle:

  “Eğer 42 bin doların üzerine çıkarsak, o zaman 20 haftalık SMA’ya doğru gittiğimizi söyleyebilirim. Bu, buradaki ilk zirveydi, yani 42 bin dolar bandı. Burayı izlemek ilginç olacak…”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle