Cardano kurucusu: DOGE yükselişi sürdürülemez

  Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson son günlerde yükselişi ile kripto para piyasasının dikkatini çeken Dogecoin’i sert eleştirdi. Son bir hafta içinde inanılmaz bir hareketlilik gösteren Dogecoin’in balon olduğunu belirten ünlü isim yatırımcıları uyardı. Charles Hoskinson DOGE’yi Elon Musk’ın yükselttiğini belirtti.

  Kripto para piyasası hareketli günler yaşıyor. Özellikle son bir hafta içinde piyasada inanılmaz yükselişler yaşandı. Başta lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere birçok kripto paranın yeni rekorlar kırdığı bu süreçte, şaka tokeni olarak ortaya çıkan DOGE ise en çok dikkat çeken kripto para oldu. Dogecoin 16 nisan tarihinde 0.45 dolara kadar yükselerek kendi rekorunu tazeledi. 

  Son 7 günlük periyod içinde yaklaşık yüzde 350 fiyat artışı gösteren Dogecoin, kripto para piyasasında hacim olarak en büyük 5. kripto para oldu. Sonrasında sıralamada 8. sıraya düşen Dogecoin, 36 trilyonun üzerinde piyasa değerine sahip oldu. Kripto paranın bu yükselişi yatırımcıları da harekete geçirdi. Sosyal medyada en çok konuşulan kripto paralardan biri olan DOGE, birçok piyasada hacim rekoru kırdı. Bununla beraber kripto para uzmanları ile DOGE yükselişi konusunda endişeli.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Analistler DOGE yükselişini tehlikeli buluyor

  Dogecoin son günlerde yaşadığı yükseliş ile dikkatleri üzerine çekmekle beraber kripto para uzmanları tarafından değeri olmayan bir şaka tokeni olarak tanımlanıyor. Piyasa analistleri ise son günlerde yaşanan yükselişin FOMO ve spekülasyon kaynaklı olduğunu iddia ediyor. Kripto para yatırımları Dogecoin’i yoğun ilgi gösterse de uzmanlar DOGE yükselişini tehlikeli buluyor.

  Kripto para analistleri Dogecoin’in düşüş hareketlerinin de yükselişi gibi olacağına dikkat çekti. Yatırımcılara uyarıda bulunan analistler Dogecoin’in ani şekilde düşüş yaşayabileceğinin unutulmaması gerektiğini belirtti.

  Charles Hoskinson: DOGE yükselişini Elon Musk yarattı

  Birçok analist gibi Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson da DOGE yükselişinin tehlikeli olduğunu ve yatırımcıların büyük kayıplar yaşamasına neden olabileceğini belirtti. Hoskinson DOGE’nin Elon Musk’ın paylaşımları ile yükseldiğini ancak bu yükselişin sürdürülebilir olmadığını açıkladı. Ünlü isim Dogecoin’in balon olduğunu belirttiği açıklamasında yatırımcıları da uyardı. Hoskinson Dogecoin’e yatırım yapan kişilerin kaybetme olasılıklarının yüksek olduğunu belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle