BTC performansı altcoinlerin yükselişini tetikleyebilir

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında görülen dalgalı grafik, kripto para yatırımcılarını tedirgin ediyor. BTC fiyatında bir süre daha konsolidasyon görülürse, uzun zamandır beklenen altcoin sezonunu başlatabilir…

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimler, BTC destekçileri ve yatırımcılar tarafından endişeli bir şekilde takip ediliyor. Mayıs ayında kripto sektöründe kontrolü ele geçirdi ve en büyük altcoin Ethereum (ETH), yükseliş performansı ile göz dolduruyor. 

  Özellikle son 1 haftada ciddi seviyede yükseliş gösteren ETH fiyatının rekor üstüne rekor kırması, kripto para analistlerini de etkiledi. Bazı uzmanlar, bu gelişmelerin ardından uzun bir zamandır beklenen “altcoin sezonunun” başladığını ileri sürmeye başladı. BTC fiyatındaki kayıpların hız kazanmasına karşılık ETH fiyatının rekor kırması da dikkat çekti.

  Ethereum Birikimleri Artıyor

  Kripto para yatırımcıları, ETH fiyatında görülen yeni rekorları kutlamaya başlarken, düşüş beklentisi olanların da büyük zarar edebilecekleri gündeme geldi. ETH fiyatının bu hafta sonuna kadar yükseliş trendinin üzerinde kalması durumunda vadesi olacak 76 bin satım opsiyonunun her biri tasfiye edecek.

  Kripto para veri analiz şirketi Glassnode tarafından paylaşılan son rapora göre uzun vadeli olarak biriktirilen Ethereum miktarının 2020 yılı sonundan beri artış gösterdiği ortaya çıktı. Bu durum aylar süren rallinin ardındaki temel faktör olarak değerlendirildi. Analistler, Ethereum HODL (birikim) dalgaları” grafiklerini yorumlayarak 6 aydan uzun bir süredir biriktirilen kripto paralar arasında öne çıktığını vurguladı.

  Altcoinlerin Performansı Bitcoin’i Geri Plana İtti

  BTC fiyatındaki düşüş hareketleri hız kazanmaya başlamışken, altcoin projelerinin son dönemde ortaya koyduğu performans dikkatlerden kaçmadı. Pek çok yatırımcı ve analist, altcoin sezonunun başlayacağı teorisine inanmaya başladı. ETH fiyatındaki yükseliş, popüler altcoinler arasında bazı projelerin fiyatında da sıçramalar yapmasına yol açtı. 

  En büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin de fiyatındaki artış hız kazandı. Protokollerde kilitlenen varlıkların artışı dikkat çekti. Kripto para piyasasının toplam değeri büyümeye devam ederken Bitcoin’in hakimiyetindeki düşüş BTC destekçilerini endişelendirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle