Kripto Para

Bitcoin tüm olumsuzluklara karşın yükselişe geçti!

  Amiral kripto para birimi 18 bin doların atını gördükten sonra yeniden yükseliş yönünde atağa geçti! Kasım 2020’den bugüne gördüğü en düşük değere ulaştıktan sonra yeniden 20 bin doların üzerine çıkan BTC, anlık fiyatı ile %9 düzeylerinde yükseliş geçti. BTC’deki bu yükseliş altcoin piyasasını da hareketlendirdi.

  Bitcoin (BTC) yeniden yükselişe geçerek kripto endüstrisine nefes aldırdı! 10 Haziran’da 30 bin dolar üzerindeyken sert geri çekilen BTC’de Kasım 2020’den bu yana görülen en düşük seviye olan 18 bin dolar görüldü ve yükseliş ivmesi hızlandı.

  20 Bin Henüz Kalıcı Olarak Kırılamadı!

  18 bin dolara kadar gevşeyen Bitcoin fiyatı gelen güçlü alımla yükselişe geçerken, fiyatlar 20 bin dolara kadar tırmandı. Amiral kripto para birimi 20 bin dolar üzerine çıksa da kalıcı olamadı ve volatil seyretmeye devam ediyor. Haberin yazıldığı şu dakikalarda son 24 saatteki yükselişi %9,63 olarak ölçülen BTC’nin fiyatı 20 bin 17 dolar düzeylerinde seyrediyor.

  Ethereum Güçlü Yükseldi!

  Bitcoin (BTC) güçlü yükselişi en yakın rakibi Ethereum’u (EHT) da etkiledi! ETH fiyatı son 24 saatte %12,88 artarak 1.077 dolara yükseldi. ETH yeniden bin dolar üzerine yükselirken %8,08 artan BNB 207,50 dolara, %5,91 artan ADA 0,4679 dolara ve %4,63 artan XRP fiyatı 0,31641 dolara yükseldi. Uni, APE, BSV ve Elrond gibi altcoin’ler ise toplamda %10’dan fazla artış kaydederek kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

  Piyasalarda Baskı Devam Ediyor!

  ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararları, yükselen enflasyon ve Terra ile başlayan ve Celsius’un iflası ile devam eden olumsuz süreçler kripto endüstrisindeki baskıyı artıyor. ABD merkezli kripto borsası Coinbase gibi işten çıkarmalar da kripto endüstrisini olumsuz etkilemeye ve duyulan endişeyi artırmaya devam ediyor.

  Son günlerde yakından takip edilen Three Arrows Capital (3AC) süreci de sektörü epey yıprattı. Endişe ile takip edilen sürece ilişkin çeşitli platformlarda 3AC’yi batışa sürüklemek isteyen bir operasyonunun yürütüldüğünden bile bahsediliyor. Tüm olumsuzluklara karşın kripto endüstrisi amirali BTC önderliğinde yükselişini koruyarak haftaya kazançla start vedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle