BTC mi altın mı? Ünlü milyarder sebeplerini tek tek açıkladı

  Bitcoin (BTC) yatırımları ile ünlü MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, en büyük kripto para hakkında konuştu. Ünlü milyarder, BTC ile altını kıyaslayarak kripto paranın avantajlarına değindi.

  Kripto para piyasasındaki sert yükseliş sonrası BTC fiyatında bir miktar geri çekilme gözlemleniyor. Kâr satışlarının geldiği bu dönemde BTC pozitif görünümü sürdürüyor. Dünkü yükselişle birlikte BTC yatırımlarından kâra geçen şirketler arasında MicroStrategy de vardı.

  Ağustos 2020’den beri bilançosuna BTC ekleyen MicroStrategy kurucusu Michael Saylor, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İş zekası şirketinin üst düzey yöneticisi, ekonomik belirsizlik ve enflasyon korkularına rağmen BTC’nin değer saklama aracı olarak güçlü yönlerini vurguladı.

  Saylor’dan BTC ve Altın Kıyaslaması

  Michael Saylor, katıldığı podcast yayınında BTC’nin “mükemmel biçimde tasarlanmış dijital altın” olduğunu söyledi. Saylor’a göre BTC değer saklama aracı olarak enflasyona karşı koruma noktasında muhteşem özelliklere sahip. Küresel çapta enflasyon endişelerinin devam ettiği bu dönemde BTC’nin pozitif ayrışması ünlü milyarderin bu görüşlerini destekliyor.

  Kurumsal yatırımcılar arasında en popüler BTC boğası olarak bilinen Michael Saylor, BTC ile ilgili dinamiklere değindi. Merkez bankalarının faiz oranlarını yükselttiği dönemde geleneksel yatırım araçlarının güvenli olmaktan çıktığını hatırlatan Saylor, bu noktada BTC’nin devreye girdiğini ifade ediyor: “Bitcoin, kusursuz bir biçimde tasarlanmış bir dijital altındır, altının taşıdığı hiçbir eksikliği bulundurmayan bir dijital altındır.”

  BTC En İyi Değer Saklama Aracı

  MicroStrategy kurucusu, enflasyona karşı korunma ihtiyacını şu şekilde ifade etti: “Parayı düşünmeye başladığımda, paranın değerini kaybetme ve çalışanlarımın geçim kaynaklarını yok etme riskiyle karşı karşıya kaldığımı anladım. Jerome Powell’ın faiz oranlarını artırma ihtimalinden bahsettiğinde, geleneksel yatırım stratejimin çöktüğünü biliyordum.”

  Lider kripto para birimi BTC’nin avantajlarını sıralayan Saylor, hisse senetlerinde kıtlık olmadığı için uzun vadede sürdürülebilir olmadığını hatırlattı: “Bitcoin ise mülkiyetinizi sınırlar ötesine taşımanıza ve enflasyon sorunu olmayan diğer ülkelerdeki bireylere kiraya vermenize olanak tanıyor.” BTC’nin tanımı sorulduğunda Saylor bunu, “sınırlar arası hızlı transfer edilebilen, değişmez, bölünebilir ve bozulmaya dirençli dijital mülkiyet” şeklinde yanıtladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle