Stafi (FIS) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, merkeziyetsiz finansal işlemleri teminat üzerinden yapmak isteyenlerin takibindeki FIS Coin hakkında bilgiler vereceğiz. FIS Coin nedir, nasıl alınır, gelecekte kayda geçebilecek fiyat tahmini ne, avantajları, dezavantajları neler gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Stafi (FIS) Coin Nedir?

  Stafi (FIS) Coin, DeFi protokolü ile ilişkili ve stake edilen varlıkların likiditesini açığa çıkaran kripto paradır. FISH Coin ile ERC-20 tokenları takas etmek mümkündür. Stafi platformunda FIS Coin kullanımı ile ERC-20 tokenlar stake edilir ve yeni ERC-20 tokenları kazanılır. FIS Coin, Stafi ağında yapılan işlemlerin ücretlerini ödemek için kullanılan yerel kripto para birimidir. FIS Coin, DeFi’de anahtarlı likidite yaratmak için kullanılan bir araçtır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Stafi (FIS) Coin projesinin amacı, Stafi platformu üzerinden yatırımcıların hem ERC-20 token staking hem de FIS Coin borç verme işlemlerini yapabilmelerini sağlamaktır. Proje, staking varlıkların likiditesini sağlayan ABT token’ları sunarak, Mainnet ve token likiditesi arasında oluşan çelişkiyi çözmeyi hedeflemiştir. Proje, Stafi ağını var ederek yeni FIS coin ve diğer ERC-20 tokenlarını basma şansını yatırımcılara sunar. Teminatlı borç alma işlemleri için FIS Coin ile teminat bırakma şansını kazandırır. Proje hakkında diğer bilgileri, şu adresteki Whitepaper sayfasından edinebilirsiniz.

  Stafi Coin Yorum

  FIS Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar onu genellikle teminat olarak kullandıklarını belirtmişlerdir. Bankacılık hizmetlerinden kredi almayanlar, FIS Token teminatını Stafi ağında oluşturarak, ERC-20 tokenlar arasından borç aldıklarını açıklıyorlar. Bu kapsamda gerekli varlık ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini belirtiyorlar.

  FIS Coin Geleceği

  FIS Coin geleceğine yönelik tahminlerini sunan uzman analistler, 2021 senesinde değer kazanımı beklediklerini ifade ettiler. Uzman analistlere göre FIS Coin, 2021 yılı Haziran ayını değer kazanımı ile tamamlayabilir. Analistler, 2021 senesi Ağustos ayı sonunda ise 0.80 dolar ile 0.90 dolar bandı arasında fiyat dalgalanmasını bekliyorlar.

  Stafi (FIS) Coin Fiyatı

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 FIS fiyatı %stafi+try% TL. Döviz cinsinden ise %stafi+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Stafi 24 saatte %stafi+yuzde%.

  Stafi (FIS) Coin Nasıl Alınır?

  FIS Coin almak için izlenen aşamalar:

  • 1. Adım: FIS Coin, Binance, Huobi Galobal, Gate.io gibi işlem hacmi geniş kripto para borsası platformlarından alınır. İlgili borsa platformlarından tercih edilene erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Borsanın sunduğu hesap oluşturma menüsüne giriş sağlandığında gelen KYC işlem adımları tamamlanarak hesap açılışı gerçekleştirilmelidir.
  • 3. Adım: Hesaba yatırıma başlamadan önce para yatırma işlem sekmesine giriş ardından tercih edilecek uygu para yatırma yöntemi ile transfer yapılır.
  • 4. Adım: Bakiyenin oluşması ardından “kripto al“ menüsü ile FIS Coin paritesine ulaşılacak satın alma işlem sayfasına ulaşılmalıdır.
  • 5. Adım: Satın alma işlem ekranında o andaki fiyattan yada avantajlı bir fiyat girişinden FIS Coin alım emri verilir.
  • 6. Adım: Satın alınan FIS Coinler hesabın çevrimiçi cüzdanında veya donanım cüzdan adı verilen daha güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

  Aşamaları doğru gerçekleştirdiğinizde, satın almayı başarı ile tamamlayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  FIS Coin’ın sunduğu avantajlar:

  • Pasif Gelir: FIS Coin sahipleri belirli FIS Coin teminatı üzerinden ERC-20 token staking yapabilirler. Staking’i belirli vadede yaparak vade sonunda yeni ERC-20 token kazanırlar.
  • Kredi Alma: FIS Coin sahipleri FIS Coin’i teminat olarak göstererek Stafi ağ topluluğundan ERC-20 token borcu alabilirler. Ancak geri ödemeler faizli yapılır.
  • Hız ve Düşük Masraf: FIS Coin sahipleri hem kripto cüzdanlar arası transferi hem de takası dakikalar içinde tamamlayabilir, işlem ücretini düşük ödeyebilirler.

  Dezavantajları Ne?

  FIS Token dezavantajları:

  • ERC-20 Token Yönelimi: FIS Coin, ERC-20 token staking için likiditasyonu yükseltmek ve teminat varlığı oluşturabilmek için üretilmiştir. Sahipleri direkt olarak onun üzerinden bir pasif gelir elde edemezler.
  • Saldırı Riski: FIS Coin, çevrimiçi sanal cüzdanda saklanırken ağda oluşabilecek saldırılar halinde riske girer. Bakiyenin korunması için çevrimdışı donanım cüzdanlar tercih edilir.

  Sonuç

  FIS Coin, Stafi platformun yerel kripto para birimidir. Stafi’de yapılan tüm işlemler için teminatlar ve işlem ücretleri FIS Coin olarak verilir. 2021’de değer kazanması beklenen FIS Coin için yapılan fiyat tahminleri tabloya gelirse, 2021 ikinci yarısında kar sunabileceğe benziyor. DeFi coini olan Stafi, bu sektörün gelişimi ile birlikte daha parlak noktalara çıkabileceği düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle