Borsalara rekor sayıda Tether gönderildi, bu ne anlama geliyor?

  Kripto para piyasalarındaki hareketlilik, haftalardır devam ediyor. İnişlerle çıkışlarla piyasadaki aksiyon uzun süredir durulmadı ve en azından bir süre daha durulacağı düşünülmüyor. Bu süreçte Bitcoin (BTC) yatay seyrini koruyor olsa da altcoinler için bu durum geçerli değil. Kripto para borsalarına yüklü miktarlarda Tether (USDT) gönderilmesi de bu hareketliliğin sürdüğünü gösteriyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz yılın sonlarında adeta şahlandı ve piyasaları da beraberi de yukarı taşıdı. Değer artışlarının yoğun şekilde görüldüğü bu rallinin hala bitmediği görülüyor. Ancak son haftalara bakıldığında, ralli devam ederken Bitcoin’in yatay seyre geçerek altcoinlerin önünü açtığı dikkat çekiyor. Uzunca bir süredir Bitcoin belli fiyat aralıklarında hafif dalgalı seyrederken, altcoinlerin yatay seyre geçmeyip yukarı yönlü eğilim ile hareket ettiği görülüyor. 

  Kripto Para Piyasalarında Genel Tablo

  Son dönemlerde altcoinler kanadında en çok dikkat çeken kripto paralardan biri Ethereum (ETH) oldu. Ethereum arka arkaya kırdığı fiyat rekorları ile tüm dikkati üzerine çekmiş olsa da aynı süreçlerde birçok küçük ölçekli altcoinin, Ethereum’un performansını gölgede bırakacak yükselişler elde ettiği dikkat çekiyor. Piyasada yeni hafta Ethereum liderliğinde sert yükselişlerle başlamıştı. Ancak Pazartesi gecesi gelen sert düşüşler bir paniğe neden olmuştu. Ancak bu düşüşlerdeki 1 milyar dolarlık likidasyonun dahi aşağı yönlü büyük bir etki yaratmadığı görülüyor.

  Glassnode Verileri ve Moskovski USDT Gönderildiğini Söylüyor

  Kripto para piyasaları yeniden yeşil sinyaller vermeye başladı. Bunun arkasındaki nedenlerden biri de düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendiriliyor olması olabilir. Zira borsalara gönderilen yüklü miktarlardaki Tether’ler (USDT) analistlere göre tam olarak bu duruma işaret ediyor. Glassnode verilerine ve analist Lex Moskovski’nin paylaşımlarına bakıldığında, borsalara yüksek seviyelerde USDT gönderildiği görülebiliyor.

  1 Günde Borsalara 813 Milyon Adet USDT Gönderildi

  Söz konusu USDT işlemlerinin Pazartesi günü yapıldığı dikkat çekiyor. Yani düşüşler öncesinde yoğun şekilde dip noktadan alımlar gerçekleştirilmiş olabilir. Lex Moskovski’nin aktardığı bilgilere göre Pazartesi günü borsalara sırasıyla 386 milyon ve 427 milyon USDT gönderildi. Benzer bir hareket Nisan ayında da görülmüştü. Aynı günde borsalara önce 476 milyon adet, ardından da 2,37 milyar adet USDT gönderilmişti. Bu işlem, Ethereum’un 4 bin dolara tırmanan rallisine önayak olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle