Kripto Para

Binance borsasından yeni kripto para: Stafi (FIS) listelendi

  Kripto para sektörünün en büyük borsası Binance yeni bir listeleme duyurusu ile gündeme geldi. Borsa kullanıcıları 3 Mart tarihi itibarıyla Stafi (FIS) kripto para biriminde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek…

  Aylık grafikte yüzde 203 oranında değer kazanan Stafi (FIS), altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Kısa sürede piyasa değerini arttırmayı başaran FIS token, Binance kripto para borsasında da listelendikten sonra yükselişini sürdürdü. Borsalardan gelen güncel verilere göre Stafi (FIS) fiyatı haftalık grafikte yüzde 146 oranında değerlendi.

  Binance kripto para borsasında listeleme duyurusu yapılmadan önce Stafi (FIS) fiyatı yüzde 20’den fazla yükselerek dikkatleri üzerine çekti. FIS token, kripto para piyasasında altcoinler arasında 45 milyon dolarlık piyasa değeri ile yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Stafi (FIS) token günlük işlem hacmi 34 milyon dolar seviyesinde görülüyor.

  Stafi (FIS) İnceleme

  Tam ismi Stake Finance olarak tanımlanan Stafi, likidite sağlayan ve stake edilen tokenların dolaşımına izin veriyor. Merkeziyetsiz bir protokol olan Stafi, ağdaki likiditenin sağlanması ve orijinal Pos tabanlı tokenların ağda kilitlenmesi gibi işlevleri yerine getiriyor. Stafi kullanıcıları, bu platformda stake ettikleri kadar rToken adı verilen ödül tokenları kazanma hakkında sahip olabiliyor. 

  Sadece rToken bulunduran kişiler orijinal tokenlara erişim sağlayabildiği için platform içinde likidite akışı ideal biçimde desteklenebiliyor. Ayrıca ağın güvenliği de bu sayede sağlanmış oluyor. Stafi’nin 3 farklı ana katmanı bulunuyor. Alt katmada Substrate kaynaklı bir blockchain sistemi yer alıyor.

  FIS Token Fiyatı

  Stafi blockchain ağının temel dijital varlığı FIS token olarak adlandırılıyor. Ağın güvenliğini sağlayan bu kripto para birimi, ağ katılımcılarının FIS token ile oy kullanmalarını da sağlıyor. Ayrıca işlem ücreti gibi ödemelerde de FIS token kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra ağ doğrulayıcıları FIS token ile işlem gerçekleştirebiliyor.

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre ilk aşamada FIS token arzı 100 milyon olarak belirlendi. Fakat bu rakamın her yıl yükselmesine karar verildi. FIS token listeleyen borsalar arasında Binance, Huobi, UniSwap, BiKi, Gate.io, Bilaxy ve Hoo bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle