BTC TD göstergesine göre yükseliş bu fiyatta başlayacak

  Popüler kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’in (BTC) gelecekte görebileceği fiyat seviyeleri hakkında değerlendirme yaptı. Ünlü analist, 26 bin 800 dolardaki kritik seviyeye dikkat çekerek bunun üzerinde yüzde 8’e varan bir kâr marjı olabileceğini belirtti.

  Kripto para piyasasında belirsizlik sürüyor. Lider kripto para birimi BTC son günlerde inişli çıkışlı fiyat hareketleri yapmaya başladı. Ünlü analist Ali Martinez, BTC’de şaşırtan düşüş hamlesinden sonra yükseliş sinyalinin yanıp söndüğünü dile getirdi. Ali Martinez X hesabından yaptığı değerlendirmede BTC’deki son durumu yorumladı.

  En büyük kripto para 7 Eylül’de 20 günlük üssel hareketli ortalama olan 26 bin 419 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak buradaki minör direnci aşmakta zorlanan BTC fiyatında yeniden geri çekilmeler görüldü. Yatırımcılar, lider kripto para biriminin önümüzdeki günlerde ve yıl sonuna kadar nasıl performans göstereceğini merak ediyor.

  BTC İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

  BTC için kritik destek seviyesine işaret eden Ali Martinez, bunun üzerinde tutunursa yüzde 8’den fazla yükseliş yapabileceğini söyledi: “Bitcoin TD (Tom DeMark) Sequential göstergesi, üç günlük grafikte bir satın alma sinyali sundu. 26 bin 800 doların üzerinde sürdürülebilir bir kapanış, 28 bin 000 dolara yükselişin yolunu açabilir. Ancak BTC’nin 25 bin 300 doların altına düşmesi bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılacaktır.”

  Martinez’in Kullandığı TD Göstergesi Nedir?

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Ali Martinez, Bitcoin TD (Tom DeMark) Sequential göstergesi verilerine göre değerlendirme yaptı. Tom DeMark Sıralı göstergesi, muhtemel trend dönüşlerini belirlemek için bir dizi fiyat noktasını takip eder. TD Sequential, geri çekilme veya tersine dönüşü işaret edebilir.

  Ardışık 9 mumun önceki dört periyodun mumlarına göre daha düşük kalması durumunda trendin tersine döndüğünü gösterir. Ali Martinez bunun dışında kripto para borsalarına binlerce BTC gönderilmesini değerlendirdi. “Son 24 saat içinde kripto para borsalarına yaklaşık 128,5 milyon dolar değerinde yaklaşık 5 bin BTC gönderildi.” diyen analist bunun piyasa üzerinde satış baskısı yaratabileceğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle