SkyBridge kurucusundan bomba BTC tahmini

  SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in 2024 senesi sonuna doğru 100 bin dolarlık seviyeyi aşacağını öngördü. Scaramucci, bu yükseliş öncesinde Bitcoin'in 50 bin dolarlık seviyeye de inebileceğini fakat sonrasında sert bir yükselişin geleceğini tahmin ediyor.

  Kripto para piyasasının önde gelen isimlerinden ve SkyBridge Capital'in kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin'in geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

  CNBC'ye verdiği röportajda Scaramucci, Bitcoin'in yıl sonuna kadar 100 bin dolar seviyesini aşabileceğini öngördüğünü ifade etti.

  SCARAMUCCİ'NİN YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ

  Ünlü yatırımcı, Bitcoin'in kısa vadede 50 bin dolara kadar gerileyebileceğini, ancak bu düşüşün ardından güçlü bir yükseliş trendine gireceğini tahmin ediyor. "Bitcoin'in uzun vadeli temellerini hala çok beğeniyoruz" diyen Scaramucci, halving sonrası için 170 bin dolarlık hedef fiyat öngörüsünde bulundu.

  Scaramucci, bu yükseliş beklentisinin gerçekleşmesi için piyasanın bazı zorlukları aşması gerektiğini de vurguladı. Özellikle önümüzdeki altı aylık dönemin kritik olacağını belirten yatırımcı, bu süreçte yaşanacak gelişmelerin Bitcoin'in geleceğini şekillendireceğini düşünüyor.

  FTX MAĞDURLARI VE KRİPTO PİYASASINA OLASI ETKİLERİ

  Röportajda FTX kripto borsasının çöküşüne de değinen Scaramucci, mağdur olan müşterilere yapılacak ödemelerin piyasaya olumlu yansıyabileceğini ifade etti. Yaklaşık 16 milyar dolarlık bir ödemenin söz konusu olduğunu hatırlatan Scaramucci, "Bu ödemeler nakit olarak yapılacak ve FTX'in iflas ettiği dönemde kripto paraların değeri çok daha düşüktü. Bu kişilerin aldıkları nakdi, Bitcoin almak için kullanacaklarını düşünüyorum," dedi.

  Bu gelişmenin, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasına taze bir sermaye akışı sağlayabileceği ve fiyatları yukarı yönlü etkileyebileceği düşünülüyor. Scaramucci, ayrıca ABD'deki yaklaşan seçimlere de değinerek, kripto para kullanıcılarının seçim sonuçları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceğini vurguladı. Yaklaşık 20 milyon seçmenin kripto para kullandığını veya yatırım yaptığını belirten Scaramucci, bu seçmen kitlesinin özellikle kritik eyaletlerde sonucu belirleyebileceğini öne sürdü.

  Scaramucci'nin açıklamaları, Bitcoin ve kripto para piyasasının önümüzdeki dönemde yaşayabileceği potansiyel gelişmelere ışık tutuyor. Önümüzdeki aylarda yaşanacak gelişmeler, Scaramucci'nin öngörülerinin ne kadar isabetli olduğunu gösterecek ve kripto para piyasasının geleceğine dair önemli ipuçları sunacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle