Dev bankadan kurumsal yatırımcılara BTC tavsiyesi

  Geleneksel finans dünyasının önde gelen bankalarından Goldman Sachs, kripto para sektörüne ilgi duymaya devam ediyor. Bu yönde araştırmalar yapan dev banka, kurumsal yatırımcılarına üstü kapalı şekilde Bitcoin tavsiyesinde bulundu. 

  Dünyanın en büyük ve en güvenilir bankacılık kurumlarından Goldman Sachs araştırma ekibi, kurumsal yatırımcılara yönelik tavsiyeler vermeye devam ediyor. Ekip son raporunda beklenmeyen bir kıyaslama yapmasıyla kripto para basınında da gündeme geldi. Dev bankanın analistleri kurumsal yatırımcılara Bitcoin (BTC) şirketlerine yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

  Kripto paralar ve blockchain teknolojisine yatırım yapan şirketlere yatırım yapma sinyali veren dev banka, kurumsal müşterilerine dikkat çekici tavsiyelerde bulundu. Ünlü bankanın analistleri, blockchain teknolojisi ve kripto para birimleriyle yakından ilgilenen ABD’li şirketlerin yükselişe geçeceğini düşünüyor.

  Blockchain Firmalarına Yatırım Yapma Tavsiyesi

  Goldman Sachs bankasının analistleri tarafından yayınlanan raporda, blockchain teknolojisi ve kripto para birimi odaklı iş yapan şirketlerin hisse senedi piyasalarındaki getiri oranına dikkat çekildi. Bu şirketlerin yatırımcılara kazandırdıkları oranlar, S&P 500 Endeksinde işlem gören şirketlerin büyük kısmını geride bıraktı. Bu farklılık da kurumsal yatırımcıların gözünden kaçmadı. 

  Dev bankanın analistleri piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan blockchain ve kripto para ile bağlantısı bulunan 19 şirket ve hisse senedi listesini çıkardı. Kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği bu firmalar arasında Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Microstrategy, JPMorgan Chase ve Visa yer aldı.

  Analistlerden Üstü Kapalı BTC Tavsiyesi

  Goldman Sachs analistleri listeye aldıkları hisse senetleri arasından hazırladıkları portföyün, son aylarda Bitcoin ile yakından bağlantısı olduğunu kanıtladı. Bitcoin ve Bloomberg Galaxy Crypto Index ile yaklaşık % 60 korelasyon yakalayan bu portföy kurumsal yatırımcıların dikkatini çekti. 

  Bu şirketlerin hisse senetlerindeki başarısında S&P 500 korelasyonunun % 20 ile sınırlı kalması, analistlerin kurumsal müşterilerine tavsiyelerini de şekillendirmiş oldu. Kripto paraların hala güçlü bir boğa sezonunda olması sebebiyle kurumsal yatırımcıların Bitcoin fiyatındaki yükselişten faydalanması tavsiye edildi. Kripto paralar ile bağlantısı olan şirketlerin normal endeks getirilerinin çok daha üstünde kazandırmasına dikkat çekildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle