Uzmanların BTC fiyatından beklentileri ne?

  Kripto para sektörünün önde gelen borsalarından Kraken analistleri, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkındaki beklentilerini açıkladı. Uzmanlar, 2021 yılı sonuna kadar lider kripto para biriminin yeni bir ATH yapma ihtimalinin arttığını söyledi…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, deneyimli analistler açıklamalar yapmayı sürdürüyor. Kripto para sektörünün en popüler borsalarından biri olan Kraken analistleri de yatırımcıları heyecanlandıracak açıklamalar yaptı. Deneyimli analistler, BTC fiyat hareketinin daha yukarı gitmesi için bir an önce 40 bin dolar seviyesinde tutunması gerektiğini söyledi. 

  En büyük kripto para birimi BTC’nin şu anda piyasada ölüm kalım savaşı verdiğini kaydeden analistler, 30 bin dolardan 42 bin dolara yükselişe dikkat çekti. Bu süreçte yoluna devam etmesi için BTC’nin 40 bin dolar seviyesini güçlü bir destek alarak bunun üzerinde tutunması gerektiği belirtildi. 

  BTC İçin Yeni Bir ATH Beklentisi

  ABD merkezli en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken analistleri, BTC’nin yıl sonuna kadar bir kez daha ATH (all time high) yapabileceğini söyledi. ATH şansını arttıran Bitcoin’in fiyatında görülen toparlanma hareketi hakkında GlobalBlock çalışanı olan Alexandra Clark da önemli açıklamalarda bulundu. 

  Clark, piyasada görülen son toparlanma hareketinden sonra 1 milyar dolarlık short pozisyonun tasfiye olmasına dikkat çekti. Deneyimli isim, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetinin yeniden yüzde 50 seviyesinin üstüne çıkmasının olumlu bir işaret olduğunu söylüyor. 

  BTC Fiyatında Hafif Gerileme 

  ABD’li yatırım bankası JP Morgan’ın ünlü kripto analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminlerinde olumlu konuştu. BTC dominasyonu yüzde 50’nin üzerine çıkmasıyla birlikte momentumun yeniden oluşmaya başladığını kaydetti. Öte yandan Binance borsası hakkında gelen haberler, BTC fiyatındaki yükseliş ivmesini tersine çevirdi.

  Kripto para dünyasının en büyük borsası olan Binance, Avrupa bölgesinde vadeli işlem ve türev ürünlerini kaldırma kararı aldı. Bu açıklama piyasadaki yatırımcıları olumsuz etkilerken BTC fiyatı da 39 bin dolar seviyesinin altına gerilemiş oldu. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle