Kripto Para

FTX, şimdi de bu şirketin yüzde 30 hissesini aldı!

  Kripto para borsası FTX, büyüme stratejisi doğrultusunda attığı bir adımla daha adından söz ettirdi. FTX’in yatırım kolu FTX Ventures, son hamlede SkyBridge Capital’in %30’unu satın alarak önemli bir atılım gerçekleştirdi.

  Kripto para borsası FTX, yeni bir satın alma ile büyüme ivmesini sürdürüyor! Borsanın yatırım kolu FTX Ventures tarafından yapılan satın almaya göre Skybridge Capital’in %30 hissesi FTX Ventures’e geçti.

  Skybridge Capital, FTX’in Dikkatini Çekmeyi Başardı

  Skybridge Capital, son zamanlarda kripto varlık şirketlerine özel yatırım yapan risk sermayesi şirketi olarak öne çıkarken kripto para topluluğunca yakından izleniyor. FTX de Skybridge girişimlerini yakından takip ederek şirketin %30 hissesini satın almak için önemli adımını attı.

  Sektörde yaptığı hamleler ile derinleşme eğilimleri gösteren Skybridge Capital’in %30 hissesini satın alan FTX Ventures, şirketin büyümesine katkı sunmak adına 40 milyon dolar değerinde kripto para alımında elde ettiği sermayeyi kullanacak. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise açıklamasında Anthony ve ekibiyle SALT konferansı ortaklığında uyumlu çalışmalarının ardından iki şirketin ilişkilerinin daha yakın hale gelmesi konusunda fikir birliğinde vardıklarını söyledi.

  Skybridge 2.5 Milyar Dolarlık Fonu Yönetiyor

  Son satın alma ile kamuoyunun gündemine düşen Skybridge, yaptığı bir açıklamada Haziran ayı itibari ile 2,5 milyar dolarlık varlık yönettiğini duyurdu. Şirket bu varlıkların 800 milyon dolarlık tutarının kripto varlıklarda olduğunu söylerken, Temmuz ayında FTX’in de dahil olduğu şirketlere yatırım yolunu açan Legion Strategies fonunda çekim işlemlerini askıya aldığını kamuoyuyla paylaşmıştı.

  Son satın alma ile ilgili iki şirketten bir duyuru paylaşılmazken, Nisan ayında ortaklaşa düzenlenen konferansta yaşanan yakınlaşma bu gelişmenin doğacağına yönelik beklentileri artırmıştı. Şu anda ilişkilerini ticari aşamaya geçiren iki şirketin kripto para piyasalarına sunabilecekleri merakla bekleniyor.

  FTX, Voyager’i Satın Almak İstemişti

  Öte yandan FTX, büyüme sürecinde yatırım şirketlerine daha bir ilgili yaklaşmıştı. İflas başvurusunda bulunan Voyager Digital için de girişimde bulunan FTX’in sunduğu teklif, Voyager tarafından reddedilmişti. Şimdi FTX, Skybridge Capital tarafından kabul edilirken önümüzdeki günlerde yeni bir satın alma yapabileceğine ilişkin piyasa tarafından yakından takip ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle