Kripto Para

SkyBridge Capital BTC madenciliği için yeni fon oluşturdu

  Eski bir Beyaz Saray yetkilisi olan ve kripto para topluluklarının yakından tanıdığı bir isim olan SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin (BTC) madenciliği yatırımı için yeni bir fon başlattı. SkyBridge Capital’in başlattığı yeni fon, SEC raporları ile ortaya çıktı.

  Kripto para piyasaları, 2021 yılında çok geniş yatırımcı ağının sektöre dahil olması ile hızlı bir büyüme elde etti. Öte yandan bu büyümeye Bitcoin (BTC) ETF’leri, bankaların ve şirketlerin kripto para odaklı attığı çeşitli adımlar, kripto paraların ödemelerde kullanılmaya başlaması gibi unsurlar da doğrudan etki etti. Şimdi ise bu etkenlere bir yenisinin daha eklendiği görülüyor. Eski bir Beyaz Saray yetkilisi olan, kripto para sektörünün yakından tanıdığı ve SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci’nin şirketi, Bitcoin madenciliği yatırımı için yeni bir fon başlattı.

  SEC Raporları ile Ortaya Çıktı

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan bir dosyalama raporuna göre SkyBridge Capital, Bitcoin madenciliğine yatırım yapma amacı ile yeni bir yatırım aracı başlattı. İlgili konu için yapılan başvuruya göre SkyBridge Capital, “BTC Mining L.P” isimli bir yatırım aracını başlattı ve bu yatırım aracı şu ana kadar 7 milyon dolar toplamayı başardı. Anlaşmayı takip eden ve ismi verilmeyen bir kaynağa göre şirket, seçilmiş sınırlı ortaklar için özel olarak, endüstriyel ölçekli BTC madenciliği Genesis Digital Assets’e ortak yatırım yapma adına bir fon oluşturdu.

  Şirket İkinci Kez Genesis’e Yatırım Yaptı

  Hatırlanacağı üzere daha önce SkyBridge Capital, Genesis Digital Assets’in 431 milyon dolarlık sermaye artışının bir parçası olarak ilgili finansman turunda bulunmuştu. İsmi açıklanmayan kaynağın verdiği bilgilere göre bu durum SkyBridge Capital’in, ikinci kez Genesis’e yatırım yaptığını ortaya koyuyor. Fonun web sitesinde yer alan bilgilere göre hedge fonu First Trust SkyBridge Crypto Industry ve Digital Economy ETF ve Skybridge Digital Innovation aracılığı ile birkaç halka açık madencilik operasyonuna yatırım yaptı.

  Yatırımlarda Öne Çıkan Madenciler

  Şirketin yatırım yaptığı iki fondaki madencilerden öne çıkanlar ise şöyle:

  • Core Scientific (CORZ)
  • Bitfarms (BITF)
  • Marathon Digital (MARA)
  • Iris Energy (IREN)
  • Riot Blockchain (RIOT)
  • Hut 8 Mining (HUT)
  • Cipher Mining (CIFR)
  • CleanSpark (CLSK)
  • TeraWulf (WULF)

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle