Kripto Para

Skybridge bu kez ETH ETF’i için SEC’nin kapısında!

  Bitcoin (BTC) ETF başvurusu için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) incelemesini bekleyen Skybridge Capital şirketi, özel bir Ethereum (ETH) fonu kurmaya hazırlanıyor. Eki Beyaz Saray yetkilisi ve CEO Anthony Scaramucci’nin yönetimindeki Skybridge Capital, özel ETH fonu için hazırlıklara başladı.

  Kripto para piyasaları, 2020 yılının ikinci yarısında kurumsal şirketlerin kripto para yatırımı yapmaya başlamasından sonra çok büyük bir ilerleme kaydetti. Piyasaların seyrini değiştiren kurumsal yatırımlar hala devam ediyor. Ancak birçok kişiye göre piyasanın potansiyeli açısından, şu ana kadar yapılmış olan tüm kurumsal yatırımlar dahi yeterli değil. Bu nedenle bazı uzmanlar, yatırım yapmayan kurumsalların, daha az risk adına ETF’leri beklediğini iddia ediyor. Bu alanda ABD’de birçok Bitcoin (BTC) ETF başvurusu yapılmıştı ancak SEC şu ana kadar hiçbirini kabul etmedi.

  Skybridge Capital’in BTC ETF Başvurusu İnceleme Aşamasında

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bugüne kadar yapılmış olan BTC ETF başvurularını reddetti ya da incelemeye aldı. SEC, inceleme aşamasındaki başvuruların tamamında da bugüne kadar yasal geri bildirim süresinin tamamını kullandı. O başvurulardan birini de Anthony Scaramucci’nin CEO’su olduğu Skybridge Capital tarafından yapılmıştı. Şirketin BTC ETF’i hala SEC’de inceleme aşamasında bekliyor. Ancak şirket, kendisine bu alanda yeni rotalar belirleme adına adımlar atmaya başladı.

  Şirket, SEC’nin BTC ETF Kararını Beklemeyecek

  New York merkezli Skybridge Capital şirketi, SEC’ye Bitcoin ETF’i için başvuruda bulunan birçok yüksek ölçekli şirketten biri. Şirketin yönetimi altında 7 milyar dolar bulunuyor. SEC şu ana kadar BTC ya da Ethereum (ETH) ETF başvurularının hiçbirini onaylamadı. SEC, perakende yatırımcıları “potansiyel zararlardan” korumayı amaçlıyor. Zira SEC, BTC fiyatının piyasayı manipüle edebileceği riskini taşıdığını düşünüyor. Buna rağmen Skybridge Capital, incelemede olan BTC ETF’i için kararı beklemeden ETH ETF’i için de SEC’ye başvuru yapacağını açıkladı.

  ETF Nedir?

  ETF, temelde yatırımcılar için bir yatırım aracıdır. ETF’ler, belirlenen varlığın fiyatını takip eden hisselerdir. ETF’ler gayrimenkulden dövize kadar her yatırım aracına bağlı olabilir. Bitcoin ya da Ethereum ETF’i, yatırımcının doğrudan BTC ya da ETH almadan, bu varlığı elinde tutmasını sağlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle