Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 7 Ekim 2021

  Kripto para piyasası genelinde yükseliş trendi devam ederken yatırımcıların yüzü gülüyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatında zaman zaman geri çekilmeler yaşansa da piyasada olumlu bir hava hakim. Kripto para basınında yer alan gelişmeler de yerli yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

  7 Ekim 2021 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kuzey Amerika’daki dev madencilik şirketlerinin, Bitcoin'in 55 bin dolarlık fiyatı geçtiği bu dönemde ürettikleri yeni Bitcoin'leri satmadıkları ortaya çıktı. Normal şartlarda fiyat yükseldiğinde masraflarını karşılamak için hemen satış yapan madenciler, yılın son çeyreğinde gelmesi beklenen boğa piyasası sebebiyle “hodl” pozisyona geçti. 

  Daha önce "Kripto para diye bir şey yoktur, onlar kripto varlık" diyen Fransa Merkez Bankası başkanı Francois Villeroy de Galhau yeni açıklamalar yaptı. Aynı zamanda Avrupa Birliği Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi de olan isim, bu sefer kripto paralar için regülasyon çağrısında bulundu. 

  Kripto para yatırımcıları arasında popülerlik kazanan yatırım platformu Public.com, rakibi Robinhood'a katılarak kripto paralar için işlemlerini başlattı. Robinhood'dan farklı olarak kaldıraçlı ve opsiyon işlemlerine izin vermeyen Public platformu, aralarında Bitcoin ve Dogecoin'in de olduğu 10 kripto parayı listeleyeceğini duyurdu.

  New York Başsavcılığı'ndan kripto para borsası Bitfinex ile birlikte 18 milyon dolar ceza alan ve işlem yapması yasaklanan Tether'in rezervleri yine tartışma yarattı. USDT ihraççısı şirket bu sefer, milyarlarca dolarlık varlıkları şirketlere kredi olarak dağıttığı iddiası ile gündeme geldi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen anlık verilere göre BTC fiyatı 55 bin direncine takıldı ve yüzde 1.23’lük kayıpla 53.858 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde de Ethereum başta olmak üzere inişli çıkışlı bir grafik takip ediliyor. Günün en fazla değer kaybeden kripto para birimi yüzde 6’lık kayıpla Dogecoin (DOGE) olurken, en çok kazandıran ise yüzde 8 yükselen Polkadot (DOT) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle