Kripto Para

Dev dijital varlık yöneticisi ADA Coin’i fonuna ekledi

  Kripto para dünyasının en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, bugün yeni bir duyuru yaptı. Piyasada yapılan ikinci çeyrek performansı göz önünde bulundurarak Cardano (ADA) kripto para birimini fona eklendiği açıklandı…

  Kripto para piyasasında son dönemde en çok ilgi gören altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) yatırımcılarını sevindiren bir gelişme yaşandı. Kripto para sektörünün en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, fonuna ADA coini eklediğini duyurdu. Böylelikle Cardano da Digital Large Cap fonunda yer almaya başladı.

  Dev dijital varlık yöneticisinden yapılan duyuruda fonda yer alan varlıkların bir kısmının satıldığı, buradan elde edilen sermaye ile Cardano (ADA) satın alınacağını açıkladı. Yapılan bu açıklama kripto para basınında geniş yankı bulurken, özellikle ADA coin yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti.

  Digital Large Cap Fonundaki Varlıklar

  Kurumsal kripto para yatırımcılarının bir numaralı adresi olan Grayscale Investments şirketinin Cardano satın alacağını açıklaması piyasada heyecan yarattı. Bu hamleden önce Digital Large Cap fonunun ağırlık dağılımı şu şekilde sıralandı: Yüzde 7,47 Bitcoin, yüzde 25,39 Ethereum, yüzde 4,26 Cardano, yüzde 1,03 Bitcoin Cash, yüzde 0,99 Litecoin ve yüzde 0,86 Chainlink.

  Dev dijital varlık yöneticisi şirketinin bu hamlesi hakkında açıklamalarda bulunan Grayscale Finans Başkan Yardımcısı Edward McGee şu yorumu yaptı: “Dijital paralar, portföyünü çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için eşsiz bir fırsat sunuyor. Grayscale olarak müşterilere regüle edilmiş bir ürün sunmaktan ötürü gurur duyuyoruz.”

  Cardano En Büyük 5. Kripto Para

  Kurumsal yatırımcılın tercih ettiği Grayscale bünyesinde bulunan Digital Large Cap fonu, piyasada kendi aralarında piyasanın toplam değerinin yüzde 70’ine denk gelen varlıklara yatırım yapıyor. Bu kripto paraları portföye eklemeyi hedefleyen fon şimdi de Cardano’ya göz dikti. Charles Hoskinson’un kurduğu Cardano, en büyük 5. kripto para birimi olarak yoğun talep görmeye devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle