Kripto Para

Elon Musk kripto tartışmalarında tarafını belli etti

  Kripto para dünyası, ABD Senatörleri Patrick Toomey, Ron Wyden ve Cynthia Lummis tarafından önerilen son kripto vergilendirme hükmünü tartışıyor. Bu tartışmaya dahil olan Tesla CEO’su Elon Musk, bu sürecin yanlış zamanda gündeme geldiğini vurguladı…

  Kripto para topluluğunun yakından takip edilen isimlerinden biri olan Tesla CEO’su Elon Musk da kripto vergilendirme tartışmasına dahil oldu. Bir süredir sessizliğini koruyan ünlü milyarder, değişiklikleri tartışmanın yanlış zaman olduğunu belirterek tarafını belli etti. 

  ABD Senatörleri Patrick Toomey, Ron Wyden ve Cynthia Lummis tarafından önerilen değişiklik, Proof of Work madencileri lehine kararlar içeriyor. Bu yüzden Proof of Stake madencilerinden ve kripto para topluluğunun büyük bir kısmından sert bir tepkiyle karşılaştı. 

  PoS Madencileri Tepkili

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong da kısa süre önce bu tartışmalara dahil oldu. Sektör hakkında aceleci bir karar verdiği için ABD Senatosu’nu topa tutan ünlü yönetici, kripto para topluluğundan büyük destek aldı. 

  Başkan Joe Biden yönetimi tarafından desteklenen kripto vergisi hükmüne göre gelecekte hangi kripto projesinin hayatta kalacağına ve hangilerinin kalmayacağı belirlenecek. Bu çalışmalara şimdiden başlayan ABD Senatosu’na bir tepki de ünlü milyarder Elon Musk’tan geldi. 

  Kripto Tartışmalarında Yanlış Zaman Vurgusu

  Bir süredir konuyla ilgili konuşmayan ve sessizliğini koruyan multi milyarder Elon Musk, son açıklamalarıyla tartışmalara dahil oldu ve tarafını belli etti. Musk, hangi kripto projelerinin özgürce çalışmasına izin verilmesi gerektiğine ve hangilerinin ortadan kaldırılacağına karar vermek için yanlış zaman olduğunu söyledi.

  Kripto para piyasasındaki son durumun bu kadar aceleci bir mevzuat dayatma gerektirecek kadar kötü olmadığını vurgulayan Tesla CEO’suna destek gecikmedi. Cardano ve IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson da kripto vergilendirme düzenlemesine dair ağır eleştirilerde bulundu. Yeni değişikliğin 7 Ağustos Cumartesi günü oylanması beklenirken tartışmalar devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle