Kripto Para

Türev borsasına 900 milyon dolarlık yatırım!

  Kripto para borsasının önde gelen türev borsalarından FTX, aldığı dev yatırım ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Sam Bankman-Fried tarafından kurulan kripto para türev borsası olan FTX, 900 milyon dolarlık yatırım toplamayı başardı…

  Kripto para piyasasında geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan FTX türev borsası, 900 milyon dolarlık yatırım turunu tamamlamasıyla gündeme geldi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu devasa yatırım turu, FTX borsasının kullanıcıları tarafından da ilgiyle karşılandı. Elde edilen fonlar ile risk sermayesi yatırımcılarının blockchain alanına ne kadar büyük çaplı ilgi gösterdikleri de bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

  FTX kripto para türev borsası, B serisi yatırım turunu sonlandırdı. Basında ve kripto para topluluğunda geniş yankı uyandıran bu yatırım turunda Softbank, Sequoia Capital, Coinbase Ventures gibi önde gelen şirketler yer aldı. Bunların yanı sıra, Multicoin, VanEck ve Paul Tudor Jones ailesi dahil olmak üzere 60'tan fazla katılımcının olması da dikkatlerden kaçmadı.

  En Büyük Kripto Şirketleri Arasına Girdi

  Tam 900 milyon dolarlık yatırım alan FTX kripto para türev borsasının değerlemesi bu sayede 18 milyar dolara yükseldi. Bu gelişmeyle birlikte FTX, dünyanın en büyük kripto para kuruluşlarından biri haline geldi. Türev borsasının geçen seneki toplam değeri sadece 1.2 milyar dolar kadardı.

  2018 yılında kurulan FTX, günlük ortalama 10 milyar doları aşan işlem hacimleriyle dünyanın en büyük kripto türev platformlarından biri olarak gösteriliyor. Hong Kong'da merkez ofisi ve Antigua'da da ana şirket binası bulunan FTX borsası, kripto para sektörüne çok sayıda yatırım yaptı. Şirket son olarak 150 milyon dolar ödeyerek Blockfolio'yu satın almıştı.

  FTX Borsası Decacorn Oldu

  Bilindiği üzere “unicorn” piyasa değeri 1 milyar doları aşan girişimleri tanımlamak için kullanılıyor. Geçen yıl boyunca pek çok kripto para borsası, büyümesiyle “unicorn” olmayı başardı. Değeri 10 milyar doları aşan girişimlere ise "decacorn" ismi veriliyor. FTX kripto para borsası da son yatırım turuyla birlikte “decacorn” olmayı başardı. Latin Amerika, şu anda 2 milyar doları aşan iki ticaret platformuna ev sahipliği yapıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle