Kripto Para

Shaquille O’Neal NFT sektörünü domine etmeye geliyor!

  NBA tarihinde “Dominant” tanımlamasıyla bilinen ve tarihin en iyi pota altı oyuncularından biri olarak gösterilen eski basketbolcu Shaquille O’Neal da NFT (non fungible token) sektörüne giriş yapıyor. NBA efsanesi “Eras of Dominance” koleksiyonu ile sektöre girecek.

  Tüm dünyada 2021 yılında hızla büyüyen NFT (non fungible token – değiştirilemez/özel token) sektörü, sektöre giren ünlü isimlerin katılımlarıyla daha da popüler bir hale geldi. Kripto varlıkların sanat eserleri olarak görülen NFT ürünlere talep gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bunu bir fırsat olarak değerlendiren çeşitli alanlardan ünlü isimler de kendilerine özel koleksiyon ürünlerini NFT olarak satışa sunarak sektöre girmeye devam ediyor. Bu alanda sektöre giren dünyaca ünlü son isim de Shaquille O’Neal oldu.

  Koleksiyon, Shaquille O’Neal’ın En Özel Anlarını Konu Alıyor

  4 NBA şampiyonluğu bulunan ve 15 kez de NBA All Star kadrolarına seçilmiş olan, NBA tarihinin en iyi pota altı oyuncularından biri olarak gösterilen Shaquille O’Neal, NFT sektörüne giriş yapıyor. Dünya yıldızı eski basketbolcu, NBA efsaneleri arasında “Dominant” (oyunun hakimi) lakabı ile anılan O’Neal, NFT dünyasına da bu lakabı ile giriş yapacak. Shaquille O’Neal sektöre “Eras of Dominance” (egemenlik dönemleri) koleksiyon ürünleri ile giriş yapacak. O’Neal’ın koleksiyon ürünleri, kariyeri boyunca efsanevi anları konu olarak ele alacak.

  Ürünler 15 Ekim’de Piyasaya Sürülecek

  NBA tarihinde, cüssesi dolayısıyla potaların yapım malzemelerinin ve hatta oyun içi bazı kuralların değişmesine neden olan Shaquille O’Neal, NFT koleksiyon ürünlerini piyasaya sürmek için Ethernity Chain platformu ile anlaştı. O’Neal’ın özel anlarını içeren NFT koleksiyonları 4 bölümden oluşacak. Bu ürünler O’Neal’ın kariyeri boyunca oynadığı takımlardaki en önemli başarılarını konu alacak. Avustralyalı sanatçı Justin Maller tarafından tasarlanan ürünler, 15 Ekim tarihinde piyasaya sürülecek.

  En Nadir NFT’nin Sahibi, Shaq ile Akşam Yemeğine Davet Edilecek

  Toplamda 4 bölümden ve 2 bin 633 parçadan oluşan NFT koleksiyonu, müzayede yöntemi ile alıcılarla buluşacak. NFT ürünleri, nadirlik derecelerine göre 4’e ayrılacak. Bu ürünler arasında en nadir ürün, koleksiyonda sadece 1 tane bulunan “Peak Dominance” isimli NFT olacak ve bu ürünün sahibi, sanatçı Justin Maller ve Shaquille O’Neal ile birlikte Atlanta’da bir akşam yemeği yeme şansı yakalayacak. Ayrıca NFT ürünlerinin sahipleri arasından rastgele seçilecek olan birçok ürün sahibi de Shaq’ın imzaladığı çeşitli forma, ayakkabı ve hediyelere sahip olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle