Kripto Para

DOGE en büyük 4. kripto para oldu! XRP’yi geçmeyi başardı

  Kripto para piyasalarında hareketli bir dönemden geçilirken, Dogecoin (DOGE) sıra dışı yükselişi ile dikkat çekiyor. Elon Musk’ın desteklediği kripto para birimi son yükselişin ardından en değerli 4. kripto para birimi oldu…

  Altcoin yatırımcılarının radarından çıkmayan Dogecoin’in hızlı yükselişi sürüyor. Kripto para piyasasında benzeri görülmemiş bir yükseliş rallisi başlatan Dogecoin (DOGE), piyasa değerini de yükseltmeyi başardı. Yatırımcılarının yüzünü güldüren DOGE, piyasa değerine göre sıralanan kripto para birimleri arasında 4. basmağa çıktı.

  Öte yandan Dogecoin'in piyasa değeri, gösterdiği fiyat artışı ile Nintendo, Coinbase, FedEx, General Motors ve Zoom gibi şirketlerin piyasa değerini de geride bıraktı. Günümüzden tam 7 yıl önce bir internet şakası olarak piyasaya sürülen DOGE geldiği nokta itibarıyla kripto para uzmanlarını bile şaşırttı.

  DOGE En Değerli 4. Kripto Para Oldu

  Son dönemde hızlı yükselişini devam ettiren Dogecoin hem fiyatını hem de piyasa değerini yükseltti. AssetDash verilerine göre DOGE piyasa değeri ile kripto para borsası Coinbase, Japon oyun şirketi Nintendo, General Motors, FedEx ve Zoom'u geride bıraktı. Bu gelişme Dogecoin yatırımcılarını sevindirdi.

  CoinMarketCap verilerine bakıldığında da Dogecoin’in piyasadaki rakip altcoinlere karşı üstünlüğü de dikkatlerden kaçmadı. En büyük kripto paralar listesinde yer alan XRP’yi geçen Dogecoin, böylelikle dördüncü basmağa yükselmeyi başardı. Kripto para alım satım platformu eToro'nun entegrasyonunun ardından ralliye başlayan Dogecoin listede Tether'ı (USDT) geçmiş ve beşinci sıraya yükselmişti. Şimdi de dördüncü basamağa çıkarak yükselişini sürdürdü.

  Dogecoin Talebi Giderek Artıyor

  Gemini kripto para borsasının DOGE listeleyeceğini duyurması, yükselişin arkasındaki katalizör etkisi gösteren faktörlerden biri oldu. Öte yandan popüler kripto para borsası Bitfinex de DOGE için marjin işlemleri başlattığını duyurdu. Altcoin yatırımcıları tarafından büyük destek gören Dogecoin, sosyal medyada fiyatın yükselmesi için birlik mesajlarıyla destekleniyor. Türkiye’de de çok sayıda Dogecoin yatırımcısı olduğu biliniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle