Kripto Para

Ripple davayı kazanabilir - SEC eski yöneticisi

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden “kayıtsız menkul kıymet” davasına bir yorum da eski SEC yöneticisi Joseph Hall’dan geldi. Hall, katıldığı bir podcast yayınında, Ripple’ın yaptığı savunmayı övdü ve SEC’nin davayı kaybedebileceğini belirtti.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında 22 Aralık 2020’den bu yana devam eden “kayıtsız menkul kıymet” davasında süreç hızlandı. Taraflar argümanlarını sunmaya devam ederken, birçok kişi artık davanın sona yaklaştığını düşünmeye başladı. Hızlanan süreçte, Ripple’ın davadaki duruşunu ve savunmalarını öven kişilerin sayısı da artmaya başlarken, bu kişilere SEC eski yöneticisi Joesph Hall da dahil oldu. Hall, Ripple’ın davayı kazanabileceğini dile getirdi.

  XRP Topluluğu Umutlandı

  SEC eski yöneticisi Joseph Hall, katıldığı bir podcast yayından SEC ile Ripple arasında devam eden davaya ilişkin görüşlerini paylaştı. Hall konuya ilişkin açıklamasında “Artık dava öyle bir noktaya geldi ki; dava SEC’nin istediği şekilde ilerlemiyor. En sonunda hakim ‘Eğer Ripple’ın yaptıklarının farkındaysanız, neden 2012’den bu yana sustunuz?’ diyebilir. Davayı SEC kaybedebilir” sözlerini dile getirdi. Davaya ilişkin Ripple lehine bir yorumun, eski bir SEC yöneticisinden gelmiş olması, XRP topluluğunu umutlandırdı.

  Joseph Hall’ın Dikkat Çeken Açıklamaları

  Ripple’ın davayı kazanma şansının olduğunu dile getiren Hall, SEC’deki görev sürecinde SEC’nin genel politikalarından sorumluydu. Çalıştığı eski kurumu eleştiren Hall, SEC’nin tam olarak neyi kanıtlama peşinde olduğunu anlayamadığını ifade etti. Hall konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “SEC’nin bu dava ile neyi kanıtlamak istediğini anlamadım. Ripple yıllardır bu operasyonları sürdürüyordu ve siz son dakikada böyle bir dava ile onların karşısına çıkıyorsunuz. Bir regülasyon kurumu kişiler ya da kurumlar hakkında bir soruşturma başlatıyorsa, onları önceden uyarmaları gerekir. Ripple şu ana kadar çok iyi savunma yaptı.

  Açıkçası dava SEC’nin istediği gibi gitmeyebilir ve davayı Ripple kazanabilir. Şu an durum öyle bir noktaya geldi ki; hakım ‘XRP konusunda her şeyin bu kadar farkındaysanız, 2012’den bu yana neden sustunuz? Neden şimdi dava açtınız?’ diye sorabilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle