SENSO Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, özellikle dijital eser sahiplerinin yakın takibinde olan SENSO Token hakkında bilgileri sunacağız. Onun hakkında en çok merak edilen SENSO Token aslında nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, analistlerin geleceğe dönük fiyat beklentileri ne tarzındaki sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. 

  SENSO Token Nedir?

  SENSO Token, Sensorium Galaxy platformunun kripto para birimidir. SENSO Token, başka kullanıcılar ile etkileşime girmek ve dijital sanat ürünlerini oluşturmak amacıyla kullanılan bir araçtır. Diğer yandan dijital sanat eserlerini satın almak amacıyla da kullanılabilir. Müzik ve video akış hizmetlerinin satın almayı tercih ettikleri SENSO Token, gerçek dünyadaki sanat ürünlerinin dijital ortamda öne çıkmalarını sağlayan bir blockchain ağıdır. JAY-Z, Rihanna gibi sanatçıların sahip oldukları TIDAL video ve müzik akış hizmeti, 7 milyon dolarlık SENSO Token alımı yapmıştır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  SENSO Token projesinin amacı, dünya çapındaki sanatçılar ile ortaklık sağlayarak, video ve müzik piyasasına hitap eden kripto ekosistemini var etmektir. Projenin diğer bir amacı ise Sensorium Galaxy’ye dijital eserler ile katkı sağlayan her bir kullanıcıya, SENSO Token ödemesi yapmaktır. Proje bu kapsamda hem kazanma hem de kazandırma kriterleri üzerinden gelişmeyi hedefliyor. Ağda, eklentileri ve özel efektleri SENSO Token ile satın almak, dijital sanat eserini daha çarpıcı bir format üzerinden kitlelere göstermek mümkündür. Projenin diğer niteliklerini https://sensoriumxr.com/tr/senso adresindeki Whitepaper’dan edinebilirsiniz.

  SENSO Token Yorum

  SENSO Token hakkında yapılan yorumlarda, Premium üyelik avantajlarından söz ediliyor. Sensorium Galaxy platformuna üyeliğini Premium şekilde yapan ve SENSO Token sahibi olan kullanıcıların, oldukça farklı eklentilerden yararlanma hakkına sahip oldukları belirtilmiş. Bu üyeler, paket tekliflerini çok daha düşük adette SENSO Token ödemesi ile satın alıp, farklı dijital eserleri edinebiliyorlar.

  SENSO Token Geleceği

  Analistler SENSO Token’ın geleceğinden fiyat artışlarının ve yeni iş ortaklıklarının yer alabileceğini belirttiler. Analistler SENSO Token’ın 2021 Haziran ayı içinde değerlenebileceğini ifade ediyorlar. Haziran içinde SENSO Token fiyatının 1 dolar seviyesine çıkış yapabileceğini açıkladılar. Analistlere göre, SENSO Token fiyatı 2021 yılı Ağustos ayında ise 2.50 dolar ile 3 dolar bandı arasında dalgalanabilir. Token fiyatının sene sonunda 6.50 dolar ile 7 dolar bandı arasında olabileceğini düşünüyorlar. 

  1 SENSO Token Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 SENSO fiyatı %senso+try% TL. Döviz cinsinden ise %senso+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, SENSO 24 saatte %senso+yuzde%.

  SENSO Token fiyatı, arz ve talep miktarlarına, piyasanın volatilitesine göre anlık değişimlere uğrayabilir. Aynı zamanda güncel haberler fiyatın şekillenmesinde rol oynar. Bu yüzden anlık fiyat takibi yapılmadan, alım-satım kararları verilmemelidir.

  SENSO Token Nasıl Alınır?

  SENSO Token almak için izlenecek aşamalar şöyledir:

  • 1. Adım: Kripto paraları alabilmek için onların işlem listesinde oldukları platformlara giriş sağlamak gerekir. SENSO Token ise KuCoin, Poloniex gibi kripto para borsalarında işlemdedir. Bu borsalardan tercihi yapılana erişilmelidir.
  • 2. Adım: Seçilen borsanın ana sayfasındaki hesap açılış menüsüne giriş yapılmalı ve hesap açılış formu doldurularak kaydedilmelidir.
  • 3. Adım: Açılan hesaba ise borsa platformundaki para yatırma işlem sekmesinden yararlanılarak para transfer edilmelidir.
  • 4. Adım: Ardından SENSO Tken paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına, borsadaki “kripto al“ menüsüne giriş yapılarak ulaşılır.
  • 5. Adım: Burada görüntülenen o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat tanımlaması üzerinden SENSO Token alım emri rahatlıkla verilir.
  • 6. Adım: Emrin onayı ile SENSO Token miktarı hesaba ait sanal cüzdana gelir. Token miktarı burada veya daha güvenlikli donanım cüzdanlarda saklanabilir.

  Adımları doğru attığınız takdirde başarılı bir şekilde satın alımı tamamlayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  SENSO Token avantajları şuanlardır:

  • Satış Kazancı: SENSO Token sahipleri kendi dijital eserlerini Sensorium Galaxy’de sunabilir ve satış üzerinden gelir elde edebilirler. 
  • Hız ve Düşük Masraf: SENSO Token ile cüzdanlar arası sınır ötesine transfer yapılabilir ve takasa girilir. Her iki işlemde de onay için bekleme süresi kısayken, masraflar düşüktür. 
  • Ödüller: SENSO Token sahipleri, Sensorium Galaxy’ye her hangi bir dijital ürünler katkı sağladıklarında satışa gitmeseler dahi ağa katkıdan token ödülü alırlar. 

  Dezavantajları Ne?

  SENSO Token dezavantajlar şu şekilde sıralayabilirizı:

  • Düşük Erişilebilirlik: SENSO Token, Binance, Huobi ve Coinbase gibi işlem hacmi geniş kripto para borsalarında listelenmemiştir. Onunda her hesap üzerinden işlem yapmak mümkün değildir. 
  • Saldırı Riski: Her kripto para birimi gibi SENSO Token’da çevrimiçi (sanal) cüzdanlarda, ağda oluşabilecek saldırıların riskiyle karşılaşabilir. Donanım cüzdanda saklanarak bu riskten korunur.

  Sonuç

  SENSO Token, müzisyenlere fayda sağlayan ve kripto para dünyasında dijital eserleri paylaşmaya imkan tanıyan kripto paradır. Sensorium Galaxy içindeki her türlü imkandan yararlanmak için kullanılan SENSO Token, ödül olarak da dağıtılır. Analistler SENSO Token fiyatının 2021 Ağustosta etkili şekilde artabileceğini açıklıyorlar. NFT sektörünün gelişimi ile birlikte gelecekte müzik sektörü de bu alana katılabilir. Dolayısıyla bu projenin de parlayacağını ön görebiliriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle