Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 8 Nisan 2021

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde yükseliş eğiliminde bulunan Bitcoin’in (BTC) dün akşam saatlerinde ani değer kaybetmesi altcoinleri de benzer yönlü etkiledi. Bitcoin’deki bu hareketlilik sabah saatlerinde yerini toparlanmalara bıraktı. Dün akşam 56 bin dolar bandına kadar çekilen Bitcoin, yeni günde gün içinde toparlanma belirtileri gösterdi. Bitcoin’in iki günde çift yönlü dalgalanması, altcoinleri de benzer şekilde etkiledi.

  8 Nisan tarihli lider Bitcoin ve önde gelen popüler altcoinlerin fiyatlarına etki eden gelişmeleri ve fiyat hareketliliklerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerde yükseliş eğilimindeydi ancak volatil yapısına yakışır şekilde hareket etti. Dün akşam saatlerinde başlayan dalgalanma sonrası yeni günde Bitcoin fiyatına doğrudan etki edecek gelişmeler sınırlı kaldı. Ancak Bitcoin fiyatının geleceğine ilişkin tahminler gündeme geldi. On-chain analiz hizmeti veren Glassnode’dan alınan verilerde, BTC madencilerinin ellerinde BTC tutmaya başladığı görüldü. BTC madencileri Ocak ayındaki seri çıkışların ardından BTC biriktirme evresine geçti. Ortaya çıkan verilere göre harcanmamış BTC arzına 5 bin BTC daha eklendi ve bu seviye 1,765 milyona ulaştı. Analistler bunun, BTC üzerindeki satış baskısını azaltabileceğini öngörüyor.

  Altcoinler kanadında ise günün en önemli gelişmeleri XRP ve Polkadot (DOT) cephelerinde gerçekleşti. Ancak bu gelişmeler, Bitcoin öncülüğünde yaşanan dalgalanma sonrası düşüşlerin önüne tam anlamıyla geçmeyi başaramadı.

  XRP kanadında; Crypto & Policy kurucusu Thomas Hodge’un başlatmış olduğu imza kampanyası kendisini gösterdi. Hodge, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanlık görevine gelecek olan Gary Gensler’a seslendi. Hodge bunun için XRP ordusunu Change.org’da imza vermeye davet etti. Hodge öncülüğünde topluluğun amacı SEC’nin Ripple davasından vazgeçmesi.

  Polkadot kanadında ise DOT’un geliştirici ekibinde yer almış olan eski yönetici Dan Reecer’ın açıklamaları gündeme geldi. Reecer yatırımcıları “Polkadot markası ile yatırımcıların paralarını almak isteyen tanınmamış ekiplere” karşı uyardı.

  Bu gelişmeler XRP ve DOT fiyatlarına hafif hareketlilik getirdi ancak piyasalarda dalgalanma sonrası görülen yatay seyir, bozulmadı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Coinbase verilerine göre lider Bitcoin, dün gece gelen düşüş sonrası gerilediği banttan, %1,57 oranında değer artışı yaşayarak 57 bin 695 dolar seviyesine kadar yükseldi.

  Lider altcoin Ethereum da Bitcoin’e paralel olarak yaşadığı gerileme sonrası çekildiği 2 bin dolar bandından tekrar yükselişe geçmeyi başardı. ETH fiyatını %2,1 değer artışı ile 2 bin 44 dolar seviyesine taşımayı başardı.

  1 dolar seviyesinden sonra düşüşe geçen XRP 0,90 dolar üzerindeki konumunu koruyor. Gelen açıklamalar sonrasında XRP %3,3 oranında artış yaşadı ve 0,9663 dolar seviyesine yükseldi. DOT fiyatı ise yatay seyrini tamamen koruyarak 0,0055 dolar bandında hareket etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle