Kripto Para

O ülkede kripto para ile ev satışı başladı!

  Kripto paraların geleneksel alışverişlerde kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Avustralya merkezli müzayede evi Lloyds Auctions Australia, online müzayedelerde gayrimenkul alım-satımlarında Bitcoin (BTC) kabul edileceğini açıkladı. Artık Avustralyalı vatandaşlar, kripto para ile ev sahibi olabilecek.

  Kripto paraların kullanım alanları, piyasalardaki devasa büyümeler ile birlikte en çok tartışılan konulardan biri haline geldi. Kriptoların birer değer deposu olup olmadığı, onların tıpkı fiyat paralar gibi reel alışverişlerde kullanılabilip kullanılamayacağı konuları uzun zamandır sektör yorumcularının odağında yer alıyor. Bu konuda tartışmalar devam ederken, kripto paraların reel alışveriş sektöründe kullanımı da gün geçtikçe artış gösteriyor. Bu alandaki her bir örnek gelişme de kripto para toplulukları tarafından olumlu karşılanıyor. Şimdi ise yeni örnek Avustralya’dan…

  Llyods, Online Çalışmalara Kripto Para Ödemelerini De Ekledi

  Avustralya merkezli müzayede evi Lloyds Auctions Australia, online müzayedelerde Bitcoin (BTC) ile gayrimenkul alım-satımı yapılabileceğini açıkladı. Zira Covid-19 salgınında tüm dünya gibi Avustralya’da da emlak piyasasında yüz yüze alışverişler sekteye uğradı. Lloyds Aucitons Australia müzayede evi de bu nedenle online müzayedeler ve gayrimenkullerin dijital incelemeleri gibi alanlarda alternatif arayışlarına girdi. Llyods, bu alanlara kripto para ile ödemeler araştırmalarını da dahil etti.

  CEO Lee Hames’in Açıklamaları

  Llyods, Ekim sonuna kadar devam edecek olan açık artırmaların ilkini geçtiğimiz hafta başlattı. Müzayede evi, bu online alışveriş formatına dahil eden kripto para ödeme seçeneğinin yoğun ilgi ile karşılaştığını belirtiyor. Llyods Auctioneers & Valuers CEO’su Lee Hames, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanımı, kripto para birimini çevreleyen güven güç kazandıkça satın almalarda daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu, platformumuzu mülk satın almakla ilgilenmeyen yepyeni bir kitleye açıyor.”

  Kripto Paralar ile Yapılan Örnek Ödemeler

  Llyods müzayede evi 2021 başlarında Bitcoin ile ödemeleri çeşitli alanlarda kabul etmeye başlamıştı ve müzayede evinde 100 bin Avustralya doları (76 bin ABD doları) değerinde bir karavan satışı gerçekleştirmişti. Gayrimenkul satışlarında kripto para ile yapılan en yüksek ödeme ise Miami’deki bir mülk için gerçekleşmişti. İsmi açıklanmayan alıcı, söz konusu mülk için açıklanmayan bir kripto para birimi ile 22,5 milyon dolarlık ödeme yapmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle