Milyarder yatırımcıdan itiraf: "Bitcoin'im yok ama olmalı"

  Lider kripto para biriminin önlenemez yükselişi ardından daha fazla geleneksel yatırımcı kripto paralara ilgi duymaya başladı. Tanınmış milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller de Bitcoin’i marka değeri olarak gördüğünü söylerken, BTC sahibi olmak istediğini belirtti.

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) önderliğinde yaşanan yükseliş milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller’in dikkatinden kaçmıyor. Sıkı bir altın savunucusu olan Druckenmiller, yaptığı son açıklamada Bitcoin’e yeşil ışık yakarak kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Druckenmiller’in BTC ve blockchain teknolojisi hakkında yaptığı itiraflar ise topluluğun duymak isteyeceği türden şeylerdi!

  “Bitcoin’im Yok Ama Olmalı”

  Tanınmış milyar yatırımcı Stanley Druckenmiller, geçmişte elinde BTC tutan fakat merkez bankalarının sıkılaştırma kararları sonrası lider kripto para birimi ile vedalaşan önemli bir isim. Altına olan büyük ilgisi bulunan Druckenmiller, yaptığı son açıklamada Bitcoin’e övgüler düzdü.

  Druckenmiller, “Bitcoin bir değer deposu ve genç nesillere hitap ediyor” derken, Bitcoin’i bulunmadığını fakat sahip olması gerektiğini de savundu. Bitcoin’i övmeye devam eden ünlü milyarder, “17 yıl benim için bir marka. Altını seviyorum çünkü 5 bin yıllık bir marka.” ifadeleri ile neden altında ısrarcı olduğunu da belirtmeden geçmedi.

  “Dijital Varlık Sektörü Gelişebilir”

  Druckenmiller’in gündeminde Bitcoin ile birlikte blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar da yer aldı. Kendisi de merkez bankalarının sıkılaştırma politikaları sonrası BTC ile vedalaşan Druckenmiller, insanların giderek merkez bankalarına olan güvenlerini kaybettiklerini belirtti.

  Blockchain teknolojisine övgüde bulunan ve ABD Dolarının yerini alacak defter tabanlı bir sistem potansiyelinin de bulunduğunu belirten Druckenmiller, dijital varlık ekonomisi konusunda da umutlu. “İnsanların merkez bankacılığı sistemine olan güvenini kaybetmeleri durumunda dijital varlık sektörü gelişebilir” sözleri ile neden bu alana umutla baktığını belirtti.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum

  Kripto para piyasaları ise bugün yine alıcılı seyrediyor. Bitcoin’in %bitcoin+usd% dolar fiyatla nispeten stabil görünüm seyrettiği yeni günde en büyük altcoin Ethereum (ETH) fiyatı %ethereum+usd% dolarda seyrediyor. Altcoin’lerde ise güçlü yükselişler kaydedilirken %solana+usd% dolara ulaşan Solana (SOL) ve %chainlik+usd% dolara ulaşan Chainlink (LINK) günün dikkat çeken önemli isimleri!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle