Satoshi Nakamoto’nun iletişim kurduğu Adam, BTC tahminini açıkladı

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun iletişime geçtiği isimlerden biri olan Blockstream CEO’su Adam Back, Anthony Pompliano ile bir röportaj gerçekleştirdi. Back, Bitcoin’in bu yıl 100 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

  Bitcoin (BTC) 2009 yılında “Satoshi Nakamoto” ismiyle bilinen ancak gerçek kimliği hiçbir zaman açığa çıkmamış olan bir yazılım mühendisi tarafından yaratıldı. Nakamoto, BTC’yi piyasaya sürmeden önce çeşitli forum sitelerinde BTC ile ilgili açıklamalarda bulundu ve BTC’nin tanıtımını yaptı. Bu süreçte, BTC’yi istediği gibi hayata geçirmek için çeşitli insanlarla e-mail yoluyla iletişim kuran Nakamoto’nun iletişim kurduğu ilk kişilerden biri de Blackstream CEO’su Adam Back oldu. Piyasanın en önemli isimlerinden biri olan Back, BTC ile ilgili fiyat tahminlerini açıkladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Adam Back, BTC’nin 100 Bin Dolara Yükselebileceğini Söylüyor

  Yakın tarihlerde Anthony Pompliano ile bir röportaj gerçekleştiren Adam Back, bu röportajda BTC’nin bu yıl 100 bin doları görmesinin mümkün olduğunu ifade etti. Back, BTC’nin bu fiyat seviyesine giderken, geçtiğimiz hafta 50 bin dolar seviyesinden yaşadığı fiyat düzeltmesini de göz önünde bulundurdu. Back’e göre BTC, bu düzeltmelerden bağımsız bir şekilde 100 bin dolar seviyesine kadar yükselebilecek. Back’in, ilk BTC sahiplerinden biri olduğu da biliniyor.

  “Gerçek Nakamoto” Olduğu İddia Edilmişti

  İlk Bitcoin sahiplerinden biri olan ve Nakamoto’nun doğrudan iletişime geçtiği az sayıdaki insanlardan biri olan Adam Back’e göre Bitcoin’in 100 bin dolara yükselmesi oldukça muhtemel. 2014 yılında Blockstream’i kuran ve şimdilerde kurduğu şirketin CEO’su olan Back için, “gerçek Nakamoto” olduğu iddiaları da bir dönem gündeme gelmişti. Ancak Adam Back, bu iddiaları her defasında yalanlamıştı. Adam Back’in kimliğinin yanı sıra, elindeki BTC’lerin yıllar içindeki yükselişini birinci dereceden deneyimlemiş olması da onu piyasadaki önemli isimlerden biri haline getiriyor.

  5 Ayda Olası BTC Yükselişinde Ne Tür Zorluklar Ortaya Çıkabilir?

  BTC’den ciddi yükseliş bekleyen Adam Back, Pompliano’nun önümüzdeki 5 ayda BTC’yi ne tür zorluklar beklediği sorusunu da yanıtladı. Adam Back’e göre bu süreçte Bitcoin madenciliğinde tekel konumuna gelebilecek kadar egemen bir gücün ortaya çıkması, BTC için büyük bir zorluk olabilir. Ayrıca Back, çok fazla ETF benzeri bir kullanım olması durumunda da risklerin ortaya çıkabileceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle