Stellar (XLM) fiyatı neden yükselmeye başladı?

  Altcoin piyasasında görülen boğa rallisine Stellar (XLM) da katıldı. Son 1 haftada yüzde 62 oranında değerlenen XLM fiyatı 0.59 dolara kadar çıkarak altcoin yatırımcılarının radarına takıldı…

  Kripto para dünyasının en popüler altcoinleri arasında yer alan Stellar (XLM) fiyatı hızlı yükselişine devam ediyor. Son 30 günde yüzde 86’nın üzerinde değer kazanan kripto para birimi, bu hafta içinde fiyatını 0.37 dolar seviyesinden 0.59 dolara kadar çıkarmayı başardı. Altcoin yatırımcılarının da gözünden kaçmayan bu yükselişin ardındaki sebepler merak edilmeye başlandı.

  Circle ve Coinbase iş birliğiyle oluşturulan dolar tabanlı stablecoin USDC, 2 Şubat’ta Stellar ağında kullanıma sunulması, XLM fiyatını uçuşa geçiren gelişmelerin başında yer aldı. Bu sayede Stellar ağında USDC ile 9 bin dijital varlık ve stablecoin’ler ile alım-satım işlemleri yapılabilecek olması yatırımcıların güvenini arttırdı.

  XLM Fiyatını Uçuşa Geçiren Gelişmeler

  Kripto para uzmanları gelişmekte olan ekonomilerdeki kişiler de dahil olmak üzere birçok kişi USDC ile Stellar ağında anında işlem yapabileceğini sık sık hatırlatıyor. USDC haberiyle birlikte Stellar ağının Circle hizmetlerinde kullanımının tamamen desteklendiği de açıklandı. Şirketin yöneticileri de bu haberi olumlu yorumladı ve insanların dijital doların gücüne artık erişebilme imkanına sahip olduğunu söyledi.

  Bunun dışında, herkes için erişilebilir ve uygun fiyatlı yatırım yapma hedefiyle ortaya çıkan DSTOQ gelişmeleri de XLM fiyatını olumlu etkiledi. DSTOQ ve Stellar, Şubat 2020’de stratejik ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu tarihten sonra kripto para biriminin fiyatında boğa trendinin başladığı görüldü.

  XLM Fiyatı Yükselmeye Devam Eder Mi?

  Stellar, 25 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan ‘Hack the System’ hackathon etkinliğine sponsor olduğunu açıkladı. Bu etkinliğin de 10 hafta süreceğinin belirtilmesi XLM fiyatına olan talebi yükselten gelişmeler arasında gösterildi. 

  Kripto para sektöründe 12 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan XLM, son 24 saatte 4.9 milyar dolarlık alım satım işlem hacmi gördü. Kripto paranın toplam arzının 50 milyar seviyesinde olduğu açıklandı. Kripto para borsalarından gelen verilere göre XLM dolaşımdaki arzı 22 milyar seviyesinde görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle