Kalemder

Ripple duyurusunda SOC 2 sertifikası alındığı açıklandı

  XRP kripto para biriminin üreticisi Ripple’dan yeni bir duyuru geldi. Duyuruda finans kuruluşları için geliştirdiği RippleNet ürününün Sistem ve Organizasyon Denetimleri (SOC 2) sertifikası aldığını açıkladı…

  Ripple şirketi, yapılan incelemeler sonucunda kendi ürünü RippleNet Cloud’un SOC 2 sertifikası almaya hak kazandığını duyurdu. Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA) tarafından geliştirilen bu prosedür, bağımsız denetçilerin raporlarına göre uygulanıyor. Bu sertifika, RippleNet’in güvenlik ve gizlilik standartlarına uygun olduğunu gösteren önemli bir belge olarak kabul ediliyor.

  RippleNet Güven Tazeledi 

  Bağımsız denetçi kuruluşlar, SOC 2 sertifikasını onaylamadan önce şirketlerin risk yönetim sistemleri ile güvenlik ve gizlilik standartlarını mercek altına alıyor. Müşterilere ait hassas verileri standartlara uygun şekilde koruyan firmalar, SOC 2 sertifikasını almaya hak kazanıyor. 

  Ripple şirketinden yapılan duyuruya göre şirketin müşterileri bu sertifika sayesinde şirketin sunmuş olduğu bütün hizmetlere koşulsuz güven duyabilirler. RippleNet Cloud, geleneksel yöntemlere kıyasla daha hızlı ve daha düşük maliyetle para transferi yapmayı sağlıyor. Bu sayede bankalar ve finans kuruluşlarının uluslararası finans işlemlerinde RippleNet Cloud kullanma sıklığı da her geçen gün artıyor.

  Bankalar RippleNet Cloud Tercih Ediyor

  Bankaların tercihi olmaya devam eden RippleNet Cloud hakkında konuşan şirket yetkilileri şunları söyledi. “RippleNet Cloud’un aldığı bu güvenlik ve gizlilik sertifikası, onu kullanan banka ve finans kuruluşlarına güven verecek. RippleNet Cloud’a duyulan bu güvenin, 2021’de bize daha fazla müşteri kazandırmasını bekliyoruz.”

  2020 yılının Haziran ayında sektöre tanıtılan RippleNet Cloud, neredeyse 40 farklı banka ve diğer kuruluşlar tarafından kullanılıyor. Son olarak LuLu Exchange, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan arasında para transferi yapabilmek için 26 Ocak’ta RippleNet Cloud kullanmaya başladı.

  Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada RippleNet Cloud’un işlem hacmi 2020 yılında yaşanan artışla birlikte her sekiz haftada bir ikiye katlandı. Bu ağdaki işlemlerin yarısından fazlası Cloud sistem üzerinden tamamlanıyor. Bu sayede şirket sistemi kullanan bankaların artık daha güvenli bir şekilde işlemlerini tamamlayabileceklerini duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle