Kripto Para

NEM airdrop ile Symbol (XYM) Dağıtıyor

  Kripto para topluluğunun en çok konuşulan konularından biri haline gelen NEM’in Symbol isimli güncellemesi yayınlandı. Uzun zamandır beklenen güncelleme hakkında önemli açıklamalar yapıldı…

  Kripto para camiasında özellikle kurumsal firmaların merakla beklediği Symbol güncellemesi NEM geliştiricileri tarafından tamamlandı ve yayınlandı. Ekibin geliştirdiği yenilikler ile girlikte Nem ağı çift zincirli ekosistemlerden biri olarak kendini güncellemiş oldu. Yaklaşık dört yıldır geliştirme sürecinde olan Symbol güncellemesi NEM ağını adeta yeni baştan yaratacak.

  Kripto para topluluğunun geçtiğimiz günlerde beklediği Symbol güncellemesi, biraz gecikmeli de olsa nihayet yayınlandı. Ağın temel teknolojilerinden biri haline gelen Symbol, ağ üzerindeki işlemlerde kendi yerel kripto para birimi olan XYM kullanıyor. Güncelleme haberinin ardından pek çok kripto para borsası da XYM tokenı listeleyeceğini duyurduktan sonra kripto para kullanıcılarında XYM ilgisi giderek artmaya başladı.

  Symbol ile Sektöre Kazandırılacak Yenilikler

  NEM Group CEO’su David Shaw, Symbol güncellemesinin duyurusunu yaparken aynı zamanda blockchain dünyasını da yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Symbol’ün blockchain teknolojisi ile kurumsal dünyayı birleştireceğini söyleyen Shaw, aynı zamanda platformun özel tasarımına ve tokenizasyona da dikkat çekti. 

  Yeni nesil PoS+ mekanizmalarının kullanılmaya başlamasıyla ekonomi alanında yeni teknolojilerin kullanılacağını kaydeden ünlü yönetici şu ifadeleri kullandı: “Symbol; bireyler, kurumlar ve blockchain arasında yer alacak ve NEM NIS1 ile beraber yeni bir ekonomi yaratmada kilit bir rol üstlenecek.

  NEM Sahiplerine Airdrop ile XYM Dağıtılacak

  NEM geliştiricileri daha önce yapmış oldukları açıklamalarında Symbol platformunun yerel tokenı olan XYM kripto para birimini airdrop ile dağıtacaklarını söyledi. NEM sahiplerine XYM aidrop yapabilmek için kendi blok zincirinin anlık görüntüsünü alan geliştiriciler, bu sayede etkinliği tamamlayabilecek.

  Kripto para cüzdanında XEM bulunduran kullanıcılar, anlık görüntü anında sahip oldukları XEM bakiyesine eşit miktarda (1:1 oranında) XYM bakiyesi alabilecekler. XYM tokenlar, işlemleri kaydeden genel düğümler ağını teşvik etmek amacıyla ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılacak. Airdrop etkinliğinin desteklendiği önde gelen kripto para borsaları arasında, Binance, Bittrex, Poloniex, HitBTC ve KuCoin gibi çok sayıda platform bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle