El Salvador Devlet Başkanı’ndan çarpıcı 2022 BTC tahminleri!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar 2022 yılına düşüş eğiliminde girmiş olsa da genel anlamda 2021 yılını değer kazançları ile tamamladı. Yeni yılda Bitcoin’in nerede olacağına ilişkin tahminler gelmeye devam ederken, konuyla ilgili bir tahmin de El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’den geldi.

  Bitcoin (BTC), 2021 yılına 30 bin dolar seviyelerinde giriş yaptı ve o dönemde bu fiyat seviyesi Bitcoin için rekor düzeylerdeydi. Yükseliş eğiliminde 2021 yılına giriş yapan Bitcoin oldukça verimli bir yılı geride bıraktı ve 2022 yılına da 47 bin dolar seviyelerinde giriş yaptı. Ancak buna rağmen son dönemlerdeki düşüş eğiliminden dolayı Bitcoin’in 50 bin dolar seviyesinin altında yeni yıla giriş yapması, birçok yatırımcıyı da endişelendirdi. Yatırımcılar, analistlerden gelen tahmin ve analizlere odaklanırken, BTC adına 2022 için bir tahmin de El Salvador Devlet Başkanı'ndan geldi.

  Bukele’ye Göre BTC 100 Bin Dolara Ulaşacak

  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri oldu. Zira Orta Amerika’nın en küçük ülkesi konumundaki El Salvador, Haziran ayında kabul edilen yasayı Eylül ayında resmen yürürlüğe koydu ve El Salvador da böylece dünyada Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. Nayib Bukele de bu hamle ile birlikte kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri olmayı başardı. Bukele, paylaştığı fiyat tahminlerinde, Bitcoin’in 2022 yılında 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını öngördü.

  2022’de “Bitcoin Şehri” İnşası Başlıyor

  Bitcoin ile ilgili öngörülerini paylaşan Bukele, 2022’de Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağı tahmininin yanı sıra bir de ülkeler bazında bir tahminde bulundu. Başkan, 2022’de iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul edeceğini iddia etti. Ayrıca Bukele, 2022’de El Salvador’da “Bitcoin Şehri” projesinin inşasına başlanacağını, El Salvador’un çıkaracağı Bitcoin tahvillerinin de çok fazla talep göreceğini düşündüğünü dile getirdi.

  Bukele BTC Konferansında Büyük Sürpriz Bekliyor

  Bitcoin tahminlerini sıralayan başkan, son olarak ise öngörülerinde Nisan ayında ABD’de düzenlenecek olan Bitcoin konferansını işaret etti. Bukele, söz konusu Bitcoin konferansında büyük bir sürpriz gerçekleşeceğini iddia etti. Konferansta konuşmacılar arasında yer alan Bukele’nin Bitcoin tahminleri, piyasalarda heyecan yarattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle