Kripto Para

Binance’ta DOGE işlemleri tekrar açıldı!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya Twitter üzerinden borsadaki Dogecoin (DOGE) işlemlerinin aksaması ile ilgili sorular sormuştu. İşlemlerin “şüpheli” göründüğünü söyleyen Musk’ın sorularından yaklaşık bir hafta sonra Binance’ta DOGE işlemleri tekrar açıldı. Borsada söz konusu sorunun, Dogecoin cüzdan güncellemesinden kaynaklandığı belirtildi.

  Geçtiğimiz hafta Salı günü, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya “Hey CZ, Doge müşterilerinize neler oluyor? Şüpheli görünüyor.” şeklinde bir soru sormuştu. Binance borsasında Dogecoin (DOGE) işlemlerinde sorun yaşayan DOGE yatırımcılarının yaşadığı sorunlara değinen Musk’ın bu sorusuna karşılık Zhao ise bir dönem Tesla’nın geri çağırdığı 12 bin aracı hatırlatıp, DOGE cüzdanları ile ilgili bir sorun olduğunu dile getirmişti. Bir atışmaya dönüşen bu diyalogdan yaklaşık bir hafta sonra Binance borsasındaki DOGE işlemleri tekrar açıldı.

  DOGE İşlemleri 17 Gün Durdurulmuştu

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Dogecoin cüzdanı güncellemesinden kaynaklanan sistem hatasından sonra durdurulan DOGE çekimlerini yeniden başlattığını duyurdu. 29 Kasım Pazartesi günü Binance tarafından yapılan resmi duyuruda, 17 gün boyunca durdurulan DOGE çekim işlemlerinin yeniden başlatıldığı açıkladı. Ayrıca 1.634 Binance kullanıcısına, birkaç DOGE cüzdanı versiyonu oluşmasından kaynaklanan karışıklık nedeniyle eski işlemleri de geri gönderildi.

  Binance Tarafından Karışıklık ile İlgili Yapılan Açıklama

  Borsa, yaşanan karışıklık sonrası geri gönderilen eski işlemlerin “Beklenmedik faktörler nedeniyle” geliştiğini belirtti. Yalnızca Binance borsasını etkileyen bu durum ile ilgili olarak borsa tarafından şu açıklama yapıldı:

  “Kısaca, 1- platformunuz DOGE’u 2019’da, v1.14.0’da listelemişse, 2- cüzdanda takılı kalmış işlemler varsa, 3- cüzdanı v1.14.2’ye yükseltmişse ve 4- daha sonra da v1.14.5’e güncellemişse; o zaman sorun yaşayabilirsiniz.

  Maalesef Binance olarak istemeden yukarıdaki koşulların tümünü sağlayan bir durum yaşadık ve bu nedenle kripto paralar yeni cüzdan oluşturulması gereği ile geri gönderildi.”

  Binance, Tek Bir Oluşumun Sorumlu Tutulamayacağını Belirtti

  Binance borsası tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, söz konusu yaşanan aksaklıkta ne Binance borsasının ne de Dogecoin ağının ilgili probleme ilişkin önceden bilgisinin olmaması nedeniyle “tek bir oluşumun sorumlu tutulamayacağı” vurgulandı. Binance CEO’su Zhao, Elon Musk’a verdiği yanıtında “Sorunu en kısa sürede çözmek için ekiplerle birlikte çalışıyoruz” demişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle