Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Mart 2021

  Kripto para piyasasında volatil bir gün geride kalırken, Bitcoin başta olmak üzere önde gelen kripto para projelerinde dikkat çekici haberler gündeme geldi. Lider kripto para birimi Bitcoin dışında piyasa değerine göre ilk 10 listesi içinde yer alan altcoin projelerinde yaşanan gelişmeleri özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Almanya’nın en büyük bankası Deutche Bank analistleri, kripto para piyasası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uzmanlar Bitcoin’in artık görmezden gelinemeyecek kadar önemli olduğunu ve dünyanın en büyük üçüncü para birimi haline geldiğini söyledi. SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Ünlü isme göre Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketi, kasasında 5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) bulunduruyor.

  Bu açıklamaların BTC fiyatı üzerinde ciddi bir etki yaratmadığı görüldü. Günün dikkat çeken gelişmelerinden biri de iki farklı Bitcoin madencilik şirketinin yeni nesil Antminer cihazlarına 150 milyon dolarlık yatırım yaptıkları haberi oldu. Bu gelişme, kripto para uzmanları tarafından Bitcoin fiyatında artışın yaşanacağına en büyük kanıt olarak gösterildi. 

  Altcoinlerde güne damgasını vuran gelişmelerin başında Ripple (XRP) şirketinin ağı daha güvenli hale getirmek için SOC 2 sertifikasını alması yer aldı. Ayrıca Ripple ile SEC davasının ikinci duruşmasının ardından Ripple avukatlarının  yaptığı savunmalar da dikkat çekti. Ripple’dan peş peşe gelen haberler XRP kripto para biriminin fiyatına olumlu yansıdı. Flare Networks ise kullanıcılarına Cardano (ADA) odaklı bir anket düzenledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Tüm bu önemli gelişmelere rağmen lider kripto para biriminin fiyatındaki değişim kısıtlı kaldı. Bitcoin fiyatında son 24 saatlik değişim yüzde 0.31 oranında artışla 59 bin dolara kadar yükselmeyi beraberinde getirdi. Altcoin piyasasında ise Cardano (ADA) dışında tüm önde gelen kripto para birimlerinin grafiği olumlu gösterdi. XRP fiyatı, özellikle ağ üzerinde güvenliği arttıran SOC 2 sertifikası haberinin ardından hızlı bir yükseliş hareketi başlayarak son 24 saat içinde yüzde 4.72 oranında değer kazandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle