renBTC Coin Nedir? RENBTC Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  renBTC Coin yaşanan BTC geri çekilmesi ardından kripto para sektörünün dikkatini çekmeyi başardı. Bitcoin yerine alternatif token’lere yatırım yapmayı planlayan okurlarımız için renBTC Coin nedir, nereden alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir sorularının yanıtlarına yazımızda yer verdik.

  renBTC Coin Nedir?

  Ren platformu merkezi olmayan uygulamalar ile birlikte çalışma becerisini güçlendiren dijital bir bilgisayar ağıdır. Bu platformun yerel tokenı renBTC’dir. Ethereum ağı üzerine inşa edilen renBTC Coin, değeri Bitcoin’e (BTC) 1:1 oranında sabitlenmiş bir ERC-20 token’idir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Tüm merkezi olmayan uygulamalar için blok zincirler arası likidite erişimi sağlamak amacıyla geliştirilen renBTC, herhangi iki blok zinciri arasında jeton aktarımına olanak tanır. KeeperDAO’nun kurucusu Tiyang Zhang tarafından kurulan Ren platformu hakkında detaylı bilgi almak için projenin whitepaper’ına https://renproject.io adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  renBTC Coin Yorumu

  Pek çok Bitcoin token’lerinin aksine sentetik olarak değerlendirilmeyen renBTC, değerinin BTC’ye bağlı kalmasını sağlamak için tasfiye mekanizması kullanmamaktadır. Dolaşımdaki renBTC arzını karşılamak için yedekte BTC barındırır. Dakikada yüzlerce işlemi idare edebilecek kapasitede olan protokolü ile BTC token’leri arasında güçlü teknolojisi ile öne çıkar. Bitcoin fiyat değişimlerinden faydalanarak kar elde etmek isteyen yatırımcılar için kripto para uzmanları, renBTC Coin yatırımının mantıklı bir seçenek olacağını ifade etmektedirler.

  renBTC Coin Geleceği Ne Olur?

  renBTC Coin geleceği ile BTC geleceği birlikte düşünülmektedir. renBTC 1:1 oranında Bitcoin’e değerini sabitlemiştir. Ethereum üzerinde geliştirilen coin, blok zincirleri arasında token takasına müsaade ederek tercih edilebilirlik yönünde yeterli teknolojik altyapıya sahip olduğunu göstermektedir. BTC token’leri arasında güçlü duruşu ile renBTC Coin, geleceği olumlu değerlendirilen projeler arasında gösterilmektedir.

  renBTC Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 renBTC fiyatı %renbtc+try% TL. Döviz cinsinden ise %renbtc+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, renBTC Coin 24 saatte %renbtc+yuzde%.

  renBTC coin fiyatı 1 BTC’ye sabitlenmiştir. BTC’de yaşanan fiyat dalgalanmalarına karşı renBTC Coin fiyatı da benzer hareketleri takip ederek fiyatını artırmakta ya da azaltmaktadır. Tarihinde bir kez BTC’den bağımsız hareket eden renBTC’nin fiyatı 6 Mayıs 2021 tarihinde 100 bin dolara yaklaşmış ve yaşadığı geri çekilme ile yeniden BTC USD paritesine göre fiyatlanmayı sürdürmüştür.

  Coin’in geleceği BTC ile birlikte değerlendirildiği için Bitcoin’in fiyatını artırmasını bekleyen yatırımcılar, bu değer artışından yararlanmak için renBTC satın almayı tercih edebilirler.

  renBTC Token Nereden ve Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: Binance, Gate.io, Uniswap ve Curve Finance gibi popüler kripto para borsalarında hesap açılışı gerçekleştirin.
  • 2. Adım: Açtığınız hesapta kimlik doğrulamasını tamamlayın.
  • 3. Adım: Tamamladığınız kimlik doğrulama ardından kripto para hesabınıza para transfer edin.
  • 4. Adım: Gönderdiğiniz bakiyeye karşılık gelen tutarda renBTC satın alın.
  • 5. Adım: Satın aldığınız renBTC Coin’i dilerseniz kripto para borsasındaki cüzdanınızda, dilerseniz donanım cüzdanda saklayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  renBTC Token avantajları şunlardır:

  • Ethereum ağında Bitcoin’i birebir temsil eder.
  • Diğer BTC token’leri gibi sentetik değildir.
  • Merkezi olmayan uygulamalar ile birlikte çalışılabilirliği güçlendirmesi nedeniyle Ethereum ağında öne çıkan projeler arasında yer alır.

  Dezavantajları Neler?

  renBTC Token dezavantajları olarak şunlardan bahsedilebilir:

  • Tercih noktasında Bitcoin’e karşı daha düşük tercih edilme şansına sahiptir.
  • Saldırı riskine karşı açık olması nedeniyle kripto para borsaları yerine soğuk cüzdanda muhafaza edilmeyi gerektirebilir.

  Sonuç

  renBTC Coin, Ethereum ağında 1:1 oranı ile Bitcoin’i temsil eder. BTC token’leri arasında gerek sentetik olmaması gerek Ethereum ağı üzerinde çalışması nedeniyle güçlü duruş sergiler. Bitcoin yerine benzer gelişmelerden etkilenen token yatırımı yapmak isteyen kripto para yatırımcıları, portföylerinde renBTC’ye yer verebilirler. Binance gibi önemli bir borsada bile kendisine yer bulan bu coin, fiyatını BTC ile stabilize etmeye çalışır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle