Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Altcoin Borsa Özeti 14 – 20 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, popüler altcoin fiyatları da yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin fiyatındaki değişimler altcoin piyasası üzerinde etkili oluyor. Piyasa değerine göre en değerli ilk 10 kripto para birimi içinde yer alan popüler altcoin fiyatları inişli çıkışlı bir grafik çizdi.

  14 Temmuz ile 20 Temmuz tarihleri arasında popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  14 Temmuz Çarşamba Altcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genelinde görülen toparlanma belirtileri, Binance Coin (BNB) fiyatına da olumlu yansıdı. BNB ve XRP fiyatındaki yükselişler 14 Temmuz Çarşamba gününde yatırımcısını sevindirirken Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) fiyatındaki gerilemeler endişe yarattı

  Ripple (XRP) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, blockchain teknolojisinin küçük ve orta ölçekli işletmelerin verimliliğinin nasıl arttırılabileceğini gözler önüne serdi. Küçük İşletme Ödemelerinde Büyük Fırsat başlıklı bir raporda Ripple, KOBİ’lerin blok zinciri teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödeme sistemlerini geliştirme yöntemlerine odaklandı. 

  AXE deodorant markası, Dogecan isimli yeni ürün serisinin lansmanını aynı isim etiketini kullanarak duyurdu ve yeni markanın çıkış tarihini 20 Temmuz olarak açıkladı. Bu gelişme kripto para topluluğunda ve özellikle DOGE yatırımcılarında büyük bir heyecan yarattı. 

  15 Temmuz Perşembe Altcoin Borsa Özeti

  Popüler altcoin fiyatlarında gerileme yaşanan perşembe gününde piyasanın aksine hareket eden BNB oldu. BNB fiyatı yüzde 2’ye yakın oranda yükselirken diğer önde gelen altcoin fiyatlarındaki düşüşler yatırımcısını korkuttu. Günün en çok değer kaybeden popüler kripto para birimleri yüzde 3 düşen ADA ve XRP dışında yüzde 6’dan fazla gerileyen DOGE oldu

  Crypto Potato’dan Yaz Sheikh’in analizine göre XRP fiyatı düştükten sonra yükselen bir üçgen modelinin altına geriledi. Analist, 20 günlük hareketli ortalamanın yaklaşık 0,92 doların üzerine çıkmak için mücadele etmesine dikkat çekerek bunu boğaların tersine dönmeye çalıştığının bir işareti olarak gösterdi.

  16 Temmuz Cuma Altcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genelinde kırmızı sinyallerin yakıldığı cuma gününde, yükseliş bekleyen altcoin yatırımcılarının umutları yine boşa çıktı. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesi içinde yer alan bütün altcoinlerde düşüş hareketi devam etti. Son 2 gündür yükselişiyle yatırımcısını sevindiren BNB fiyatındaki kayıp yüzde 4’ün üzerine çıktı

  Kripto para analisti Jason Pizzino, Cardano (ADA) hakkındaki beklentilerini açıklayınca altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Pizzino, genel piyasanın nasıl hareket ettiğine bağlı olarak ADA’nın önümüzdeki haftalarda ve aylarda 1 doların altına düşebileceğine inandığını açıkladı. Ayrıca Jason Pizzino, grafiklerin ADA’dan “alıcıların kaçtığını” gösterdiğini ve varlığın tekniklerinin kısa vadede iyi görünmediğini vurguladı. 

  Öte yandan Dogecoin‘den ilham alan ve yakın zamanda yaratılan bir altcoin olan Daddy Doge, Tesla Inc. CEO’su Elon Musk ile büyük bir sıçrama kaydetti. Tesla’nın 2.6 milyar dolarlık SolarCity satın almasıyla ilgili bir davada mahkemeye çıktı. Mahkeme çıkışında kalabalıktan bir hayran mahkemedeki ilk gününün nasıl olduğunu sordu. Musk, bekleyen bir araca doğru yürürken, “Daddy Doge” dedi ve kripto para biriminin fiyatında ciddi oranda yükseliş görüldü. 

  17 Temmuz Cumartesi Altcoin Borsa Özeti

  Dünkü sert düzeltmenin ardından altcoin fiyatlarındaki belirsizlik 17 Temmuz Cumartesi gününde sürdü. Son haftalarda hafta sonunda yükseliş sinyalleri gösteren kripto paralar bu sefer yatırımcısını şaşırttı. BNB, ADA ve XRP gibi popüler altcoin projelerinde negatif görünüm cumartesi gününde devam etti.

  Altcoin projeleri arasında piyasanın tersine hızlı toparlanma belirtisi gösteren tek altcoin Dogecoin (DOGE) oldu. Yatırımcısını sevindiren “meme coin”, diğer altcoinlerin aksine cumartesi gününde yüzde 8.61 oranında değer kazanmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. DOGE fiyatındaki artışın arkasında kripto para basınına yansıyan olumlu haberlerin de etkisi fazla oldu.

  Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter profil fotoğrafında Dogecoin’e (DOGE) yer verdi. Elon Musk’ın güneş gözlüklerinin üzerinde Doge’un meşhur simgesi yer aldı. Bu hareket, popüler altcoin fiyatında piyasanın aksine ciddi oranda yükseliş gelmesinde en önemli faktör oldu.

  Aave’nin (AAVE) kurucusu Stani Kulechov, ekibinin Twitter’ın Ethereum (ETH) tabanlı bir sürümünü oluşturmasını önerdi. Bu öneri, kripto para topluluğunda heyecan yaratırken Aave (AAVE) altcoin fiyatına da olumlu yansıdı

  18 Temmuz Pazar Altcoin Borsa Özeti 

  Haftanın son işlem gününde önde gelen altcoin fiyatlarındaki belirsizlikler devam etti. En büyük ilk 10 kripto para birimi arasında gösterilen popüler altcoinlerden BNB, ADA, XRP ve DOGE fiyatında beklenen yükseliş yaşanmadı. Kripto para yatırımcıları yükseliş umutlarını yeni haftaya ertelemek durumunda kaldı. 

  XRP Ledger Foundation, Twitter hesabı üzerinden Estonya’nın Tellin kentinde yeni bir ofis açtığını duyurdu. Yakında XRPL geliştiricilerinin de E Tallin kentindeki ofise gelerek çalışmaya başlaması beklendiği öğrenildi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden milyarder girişimci Mark Cuban, yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) varlığını biriktirmesiyle gündeme geldi. 

  Cuban’ın herkes tarafından bilinen Ethereum cüzdanlarından birine yapılan bir inceleme, popüler ismin portföyüne 75 Olympus (OHM) eklediğini gözler önüne serdi. OlympusDAO, fiat para birimi için herhangi bir mandal kullanmadan zaman içinde satın alma gücünü koruyan, algoritmik bir rezerv para birimi yaratmaya çalışıyor. 

  19 Temmuz Pazartesi Altcoin Borsa Özeti

  En büyük kripto para biriminin fiyatında yaşanan değişimler altcoin piyasası üzerinde doğrudan etkili oldu. 19 Temmuz Pazartesi günü BTC fiyatındaki düşüş popüler altcoin fiyatlarında fena halde düşüş yaşanmasına yol açtı. BNB fiyatındaki gerileme yüzde 7’nin üzerine çıkarken ADA yüzde 5’ten fazla değer kaybetti.

  Diğer önde gelen altcoinlerden XRP fiyatında düzeltme etkili olurken yüzde 5 kayıp yaşanması yatırımcıları tedirgin etti. Günün en az değer kaybeden altcoin projelerinin başında ise son dönemde görece iyi bir performans gösteren Dogecoin (DOGE) yer aldı. 

  İşlem hacmine göre kripto para dünyasının en büyük kripto para borsası Binance, 16. büyük token yakma etkinliğini duyurdu. Kripto para borsası Binance’in bu etkinliğinde, toplamda 393 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 1.3 milyon BNB coin yakılarak yok edilmiş oldu.

  20 Temmuz Salı Altcoin Borsa Özeti 

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüş ve BTC fiyatının 30 bin doların altına gerilemesi altcoin piyasasında deprem etkisi yarattı. Bir miktar toparlanması beklenen altcoinler bunun aksine değer kaybetti. BNB fiyatında yüzde 5.66, ADA fiyatında yüzde 5.95 oranında kayıplar yaşandı

  XRP fiyatındaki geri çekilme yüzde 5 oranına kadar devam ederken, DOGE performansı ile yine yatırımcısını memnun etti. Kripto para piyasasının değer kaybettiği günde DOGE fiyatı sadece yüzde 1.39 oranında gerileyerek yatırımcısını teselli etti.

  Popüler kripto para izleme botu Whale Alert, son paylaşımında altcoin piyasasında 84.3 milyon XRP transferi gerçekleştiğini duyurdu. XRP yatırımcılarını yakından ilgilendiren bu gelişme yatırımcıları heyecanlandırırken aynı zamanda popüler kripto para birimi üzerindeki satış baskısını arttırdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle