Kripto Para

Düşüş endişe yarattı, Türkiye’nin gündemi Bitcoin

  Kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik Türkiye gündeminin en önemli konusu haline geldi. Geçen hafta boyunca inanılmaz yükselişlerin yaşandığı kripto para piyasası yaşadığı sert düzeltme ile yatırımcıları endişelendirdi. Türkiye’de sosyal medyanın en çok konuşulan konusu Bitcoin oldu.

  Kripto paralar geçtiğimiz günlerde devasa yükselişler yaşadı. Başta Bitcoin olmak üzere DOGE, XRP, Ethereum gibi birimleri yükselişleri ile yatırımcıların dikkatini çekti. Lider kripto para birimi Bitcoin’in tarihi rekorunu tazelediği bu yükselişlerin ardından kripto paralar sert bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Piyasada volatilitenin yeniden yükselmesi ile yatırımcılar endişelendi. Türkiye’de kripto para yatırımcıları sosyal medyada hesapları ile endişelerinin dile getiriyor ve düzeltme hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

  Türkiye’de kripto para birimlerine yönelik ilginin son dönemlerde zirveye ulaştığı biliniyor. Yerli yatırımcılar yaşanan yeni düzeltme ile sosyal medya üzerinden ilgilerini gösterdi. Kripto paralarda yaşanan son gerileme ile sosyal medya hesaplarında en çok paylaşım yapılan konu Bitcoin oldu. Türkiye’de Twitter gündemini kripto paralar oluşturuyor.

  Türkiye’de sosyal medya gündemi kripto paralar oldu

  Dünyanın her yerinde olduğu gibi son günlerde Türkiye’de de kripto para piyasasına olan ilgi artmaya başladı. Kripto paraların yaşadığı yeni düzeltme ile ülkede Tiwitter gündemi başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar oldu. Twitter’da en çok konuşulan 5 konunun, 4 ‘ü kripto paralarla ilgili.

  Türkiye’de Twitter hesaplarında en çok paylaşım yapılan konu Bitcoin oldu. Geçtiğimiz hafta 65 bin dolara yaklaşarak rekor tazeleyen Bitcoin, yaşadığı yüzde 10 oranında düşüş ile Twitter’ın en önemli gündemi oldu. Sosyal medyada Bitcoin’in ardından yerli kripto para borsaları BtcTürk ve Binance oldu. Twitter’de ilk sıralarda ye alan diğer etiket ise ülkede kripto paraların yasaklanıp yasaklanmadığı ile ilgili.

  Yerli yatırımcıların Bitcoin ilgisi artıyor

  Türkiye’de sosyal medya hesaplarındaki yoğunluk kripto paralara yönelik artsan ilginin göstergesi oldu. Yapılan araştırmalarda ülkede 2017 yılından bu yana kripto para ilgisinin en yüksek seviyede olduğunu gösteriyor. Sosyal medya platformlarının yanı sıra arama motorlarında da Bitcoin ve kripto paralar en çok aratılan konular arasında yer alıyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle