Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 4 – 11 Eylül 2021

  İnişli çıkışlı bir grafik çizen kripto para piyasasında yatırımcılarına yüksek kazanç fırsatı sunan altcoin projeleri belli oldu. Geride kalan 7 gün içinde bazı altcoin fiyatlarında sert düzeltmeler ile karşılaşılırken bazı altcoinler ise ciddi oranda getiri sağladı. En büyük kripto para birimi BTC fiyatında başlayan ve altcoinlere geçen düşüş sinyallerine rağmen bazı altcoinler sağlam görüntüsünü korudu.

  4 Eylül ile 11 Eylül tarihleri arasında yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerini haftalık özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Quant (QNT)

  Geride kalan 7 günlük performans tablosunda en fazla değer kazanan kripto para birimi Quant (QNT) oldu. QNT coin fiyatındaki hızlı yükseliş yatırımcıların yüzünü güldürürken neredeyse yüzde 100 oranında artış gerçekleşti. Bu performans, son dönemde yükseliş gösteren altcoinler arasında en önemli hareketlerden biri oldu.

  Quant (QNT) protokolün eylül ayındaki yükselişinin nedenlerinden biri de Blockchain ağları arasında artan birlikte çalışabilirlik ve Overledger 2.0.5'in piyasaya sürülmesi olarak yansıdır. Fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine fırladığını gören birlikte çalışabilirlik odaklı bir protokol, kuruluşların dağıtık defter teknolojisini (DLT) entegre etmesine ve işletmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir proje olan Quant'tır.

  Protokolün işletmeler için DLT ağ geçidi olan Overledger 2.0.5'in piyasaya sürülmesi, çeşitli protokoller arasında evrensel birlikte çalışabilirlik sunar ve kullanıcıların herhangi bir sistemi herhangi bir ağa veya DLT'ye bağlamasına olanak tanır. Projedeki gelişmeler QNT coin fiyatına olumlu yansıdı

  QNT'nin güçlü performansının bir diğer nedeni ise, QNT coinin sektördeki en büyük kripto para borsalarında bulunması olarak gösterildi. Son birkaç ayda, Coinbase ve Binance gibi dev borsalara QNT coin eklendi. Bu gelişme de işlem hacminin günlük ortalama 9 milyon dolardan 6 Eylül tarihinde 740 milyon doların üzerine çıkmasına yardımcı oldu.

  Algorand (ALGO)

  Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerinden bir diğeri de Algorand (ALGO) olarak listedeki yerini aldı. Algorand blok zinciri üzerine inşa edilen farklı merkezi olmayan finans çözümleri, 300 milyon dolarlık yeni bir fon alabileceği beklentisi ALGO fiyatını uçuşa geçirdi. ALGO coin fiyatı yüzde 75 oranında değer kazanarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. 

  Bu beklenti ALGO fiyatındaki hızlı yükselişin en büyük sebeplerinden biri oldu. Bilindiği üzere merkezi olmayan finans veya DeFi, son iki yılda önemli ölçüde gelişti. Algorand Vakfı, yerel blok zinciri üzerine inşa etmek isteyen belirli DeFi projelerine para tahsis etmek için konumlandırılmış yeni bir fon açıkladı.

  Sermaye havuzu ve Algorand ekosistem gelişiminden sorumlu bir grup olan Algorand Vakfı tarafından yönetilir. Algorand Vakfı'nın web sitesinde yayınlanan bir gönderiye göre, fon, Algorand'daki DeFi ekosisteminin önemli erken büyümesini beslemek için 150 Milyon Algo sağlayacak. Fon duyurusunun gelmesinin ardından altcoin yatırımcıları ALGO almaya başladı ve kripto para biriminin fiyatı hızla yükseldi. 

  Elrond (EGLD)

  Haftanın en çok kazandıran altcoinleri arasında Elrond (EGLD) da yer adı. EGLD coin fiyatının yükselmesinde en etkili unsur, HUMAN protokol duyurusuyla birlikte geldi. Bu gelişmenin ardından altcoin yatırımcılarının ilgisiyle karşılaşan EGLD fiyatı yüzde 37’den fazla değer kazandı

  HUMAN Protocol, Elrond (ELGD) blok zinciri ağına geçişini duyurdu. Ekip, bir basın açıklamasına göre, Elrond'un yüksek verim, düşük maliyetli işlemler ve karbon negatif doğasının, insanların ve makinelerin birlikte çalışma şeklini yeniden keşfetme misyonunu kolaylaştıracağını ifade etti. 

  HUMAN Protocol, “İsteyenler” ve “İşçiler”den oluşan blok zinciri tabanlı bir işgücü piyasasına hayat veriyor. İsteyenler insan muhakemesi gerektiren görevleri paylaşmaktan sorumludur, İşçiler ise bu görevleri çözer ve HMT coinleri kazanır. 

  Daha da önemlisi, Elrond ile işbirliği sayesinde HUMAN Protocol'ün akıllı hesapları, düşük gecikme süresi ve daha fazlası dahil olmak üzere akıllı sözleşmeler platformunun benzersiz özelliklerinden yararlanarak milyonlarca kullanıcıyı merkezi olmayan platformlara dahil etmesi bekleniyor. Bu gelişmeler EGLD yatırımcılarını sevindirmeye yetti ve konsolide olan piyasada iyi bir kazanç sağladı

  Mina (MINA)

  Polygon blok zinciri ile yapılan entegrasyon duyurusundan sonra Mina (MINA) coin fiyatı hızlı yükseldi. Haftalık en çok kazandıran altcoinler arasında yer alan MINA coin fiyatında yüzde 37’den fazla değer artışı görüldü. Bilindiği üzere Mina Protokolü, kripto alanında, ağ boyutu açısından endüstrinin “en küçük blok zinciri” olarak tanımlanıyor.

  Ethereum protokolünün dörtte bir terabayt blok zinciriyle karşılaştırıldığında, Mina Protokolü'nün hafif blok zinciri, daha hızlı senkronizasyon hızları ve daha kolay kurulum sağlamaktadır. Bu yüzden kullanıcılara ve düğüm operatörlerine benzer şekilde hizmet eder ve bakım için pahalı donanımlara olan talebi kolaylaştırır.

  Mina Protokolünün Polygon blok zinciri ile entegrasyonu, Polygon üzerinde dApp'ler (merkezi olmayan uygulamalar) oluşturan geliştiricilerin ve firmaların artık sıfır bilgi protokolünün üzerine inşa edilmiş uygulamaları için Mina Protokolünün özyinelemeli işlevlerini kullanabileceği anlamına geliyor

  Fantom (FTM)

  Haftanın en çok kazandıran bir diğer altcoin projesi ise Fantom (FTM) oldu. FTM coin fiyatının yükselişinde uzun süredir beklenen gelişmelerin sonuç vermeye başlaması pozitif etki yarattı. Bununla birlikte FTM coin son 7 gün içinde yüzde 32.50 oranında değer kazanarak yatırımcısını sevindirdi. Önemli ticaret metriği, yatırımcıları, altcoinin parabolik %500 rallisinin her dönüşünde FTM'nin yükseliş görünümü konusunda uyardı. 

  Fantom'un FTM coini, haftanın en çok trend olan tokenlerinden biri oldu ve Bitcoin'in birçok altcoin rallisini durduran hafta ortası düşüşünün üstesinden geldi. BTC fiyatındaki gerilemeye  rağmen, FTM son yedi gün içinde ABD doları bazında yüzde 114 ve BTC çiftinde yüzde 127 değer kazandı.

  Fantom, yüksek hızlı bir fikir birliği mekanizmasına ve herhangi bir dağıtılmış defter ile uyumlu modüler mimariye sahip, birinci katman bir akıllı sözleşme platformudur. Platform, son birkaç ayda kullanıcı aktivitesinde patlayıcı bir büyüme gördü: Benzersiz cüzdan adreslerinin sayısı Mayıs'tan Eylül’e kadar yüzde 5,700 artarken, günlük işlem sayısı yüz binlere yükseldi.

  FTM'nin aylık istatistikleri, her iki kritere göre yaklaşık yüzde 500 büyüme ile daha da etkileyici görünüyor. Bitcoin konsolide olduğunda altcoinlerin ralli seyri için eşit olsa da, FTM'nin fiyat hareketi emsallerinin çoğuna göre tamamen asimetriktir. Yakaladığı tarihsel olarak elverişli koşullar o kadar güçlüydü ki, FTM kendinden emin bir şekilde yükselmeye devam etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle