BTC fiyatında yüzde 600 artış yaşanır mı?

  Kripto yatırımcıları yeni yıl öncesinde Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden yükselişe geçmesini bekliyor. Ünlü analist Dennis Porter, önceki boğa piyasalarının bir benzeri yaşanması durumunda BTC değerinin yüzde 600 artmasını bekliyor…

  2022 yılı geride kalırken kripto kışı etkisini göstermeye devam ediyor. Yıl boyunca ciddi satış baskısı yaşayan kripto paralarda artık 2023 beklentileri konuşulmaya başlandı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının yükselişe geçip geçmeyeceği merak ediliyor. Bu konuda dikkat çekici bir yorum ünlü analist Dennis Porter’dan geldi. 

  Son dönemde bazı kripto para analistleri 2023 yılında piyasada düşüşlerin devam edeceği yönünde açıklamalar yaptı. Ancak bazı analistler de teknik göstergelerin artık dip seviyeleri gösterdiğini ve BTC öncülüğünde bir yükseliş için hazırlığın tamamlandığını iddia ediyor. Bu konuda Dennis Porter’ın yorumu kripto para topluluğunu heyecanlandırmaya yetti. 

  Önceki Bitcoin Rallilerini İnceledi 

  Kripto para dünyasının tanıdığı isimlerden SatoshiActFund CEO’su Dennis Porter, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Ünlü isim Bitcoin oynaklığının şu anda tarihin en düşük seviyelerde olmasına dikkat çekti. Grafik paylaşımı yapan Dennis Porter, BTC’de volatilitenin bu seviyelere düşmesinden sonra yüzde 600 oranında bir artış gerçekleştiğini söyledi. 

  Bitcoin için yükseliş bekleyen yatırımcıları heyecanlandıran değerlendirmede bulunan Dennis Porter şunları söyledi: “Bitcoin’de volatilite en son bu kadar düşük seviyelere geldikten sonra BTC’de yüzde 600’lük bir artış yaşandı.” Porter’a göre tarih tekerrür ederse, BTC fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken 6 katına kadar çıkabilir.

  BTC Yatırımcıları Heyecanlı 

  Kripto para piyasasında volatilite her geçen gün azalırken, piyasayı hareketlendirecek önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor. BTC fiyatı en son Kasım 2021 tarihinde 69 bin dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. BTC bir önceki dip seviyesi olan 10 bin dolar civarından bu ATH’ye ulaşana kadar yüzde 600 değerleme aldı. Eğer Bitcoin 15 bin dolar seviyesinde bir dip yaparsa, boğa sezonu sonunda 90 bin dolarlı fiyat seviyeleri görülebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle