Kripto Para

Regülatörden Houbi açıklaması

  Dünyada en çok kripto para borsasına ev sahipliği yaptığı bilinen takımada ülkesi Seyşeller, Houbi Global hakkında açıklama yaptı. Merkezi Seyşeller’de bulunan borsa hakkında şuana kadar hiçbir regüle adımı atılmadığını açıklayan FSA, bu borsada işlem yapan yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

  İlk defa Çin’de kurulan ve hizmet vermeye başlayan kripto para borsası Houbi Global, 2017 yılında merkezini takımada ülkesi olan Seyşeller’e taşımıştı. 2017 yılında Çin’de meydana gelen kripto para yasaklarından kaynaklı merkezini taşıyan borsanın merkezi o dönemden bu yana Seyşeller’de bulunuyor. Popüler borsanın Singapur ve Japonya gibi ülkelerde de ofisleri var.

  Seyşeller kripto para hizmeti veren borsaların merkez olarak en çok tercih ettikleri ülkeler arasında yer alıyor. 2020 yılının sonunda açıklanan verilere göre ülkede toplam 26 kripto para borsasının merkezi yer alıyor. Seyşeller’de kripto para borsalarına yönelik regülasyonları ise Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) gerçekleştiriyor. Seyşeller regülatörü Finansal Hizmetler Otoritesi, yaptığı açıklama ile şu ana kadar Houbi Global için hiçbir regülasyon uygulanmadığını açıkladı.

  Houbi Global yasalara uygun hareket ettiğini açıklamıştı

  Çin’de kurulduktan sonra 2017 yılında hükümetin kripto para alanına özel getirdiği yasaklar ile merkezini Seyşeller’e taşıyan kripto para borsası Houbi Global hakkında yeni açıklama yapıldı. Şirket Seyşeller’e taşındığı dönemden bu yana ülkenin yasalarına uygun olarak hareket ettiğini belirtiyor. Popüler borsasının internet sitesinde de konu ile ilgili bilgilendirmeler yer alıyor.

  Kripto para borsalarının ülkelerin yasalarına uygun hareket etmesini son derece önemli olduğu bu süreçte, internet sitesi üzerinden merkezi olan Seyşeller yasalarına uygun faaliyet gösterdiğini açıklayan Houbi Global ile ilgili ülkenin regülatöründen açıklama geldi.

  Seyşeller Regülatörü FSA Yatırımcıları Uyardı

  Seyşeller ülkesinin regülatörü yaptığı yeni açıklama ile ülkede kendisini Houbi Global Limited olarak tanımlayan kripto para borsası ile ilgili hiçbir regülasyonun bulunmadığını açıkladı. Finansal Hizmetler Otoritesi tarafından yapılan açıklama ile bu borsa üzerinden kripto para işlemi yapan yatırımcılar uyarıldı. FSA yatırımcıların işlemlerindeki güvenlik için dikkatli olmaları gerektiğini, regülasyonun bulunmadığını kamuoyuna duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle