Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 16 – 23 Ekim 2021

  Kripto para piyasasında hareketli bir hafta geride kalırken, popüler altcoinler dışında pek çok projede önemli yükselişler takip edildi. Altcoin yatırımcıları açısından çok kazançlı bir hafta olmasa da pozitif yöndeki değerlemeler yatırımcıları sevindirdi. Zaman zaman satışların yaşandığı son 7 gün içinde önde gelen altcoin projeleri de kazançlar sağladı.

  16 Ekim ile 23 Ekim 2021 tarihleri arasında yatırımcılara en çok kazandıran altcoinleri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

  OKB (OKB)

  Haftanın en çok değer kazanan altcoini yüzde 62 oranında yükselen OKB (OKB) oldu. Kripto para basınında geniş yankı bulan gelişmelerle yeni bir boğa rallisi başlatan OKB ciddi oranda değer artışı yaşadı. OKB fiyatındaki değişim, bu altcoine portföyünde yer veren yatırımcıların yüzünü güldürmeye yetti. 

  OKB, Malta merkezli kripto para borsası OKEx'in yerel kripto para birimidir. OKEx ekosistemi için yardımcı program belirteci olarak işlev gören bu altcoin projesi, son 7 günde en çok değer kazanan varlık oldu. OKB coin fiyatının hızlı yükselişinde borsanın gerçekleştirdiği ortaklık ve lisans adımları etkili oldu. 

  Nexo (NEXO)

  Son dönemde başarılı performansı ile altcoin yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başaran Nexo (NEXO) kripto para projesi de yatırımcısına kazanç sağladı. Geride kalan 7 günlük süre içinde NEXO coin fiyatında yüzde 40 civarında bir yükseliş gerçekleşti. Nexo Financial projesinin yaptığı ortaklık duyuruları bu yükselişte büyük katkı sağladı. 

  Nexo Financial, Başsavcı James'in ofisinden durdurma ve vazgeçme emri alan iki kripto kredi şirketinden biri olduğunu doğruladı. Kripto para kredi şirketi Nexo Financial, Başsavcı Letitia James tarafından New Yorklulara kayıt dışı hizmetler sunduğu iddialarını reddetti.

  Başsavcı James, New York'ta işletmeyi kaydetmediğini ve yasa dışı faaliyetlerde bulunduğunu öne sürerek, adı açıklanmayan iki kripto kredi şirketine operasyonlarını durdurma talimatı verdi. Kripto borç veren Nexo'nun, Başsavcılık Ofisi'nden durdurma ve çekilme emri alan iki şirketten biri olduğu ortaya çıktı. 

  Bir Nexo sözcüsü, yasa dışı operasyonlara karıştığını reddederek dikkat çeken açıklamalar yaptı. Bu gelişmeler NEXO coin fiyatında yeni bir boğa rallisi yarattı ve altcoin yatırımcılarının da dikkatini çekti. NEXO coin böylelikle haftanın en çok kazandıran 2. altcoin projesi oldu. 

  Huobi Token (HT)

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından biri olan Huobi Global’in yerel kripto para birimi Houbi Token (HT) dikkatleri üzerine çekti. Son 1 hafta içinde HT token fiyatında yüzde 32.65 oranında yükseliş yaşanırken, bunun borsa ile doğrudan ilgisi oldu. Houbi’nin Japonya kolu lisans aldığını duyurunca HT token fiyatı boğa rallisi başlattı. 

  Japon Finansal Hizmetler Ajansı, Huobi Japonya'nın Tip 1 Finansal Araçlar İşletmesi olarak kayıt olmasını onayladı. Bu, borsanın kripto para birimi türevlerini takas etmesini, garanti altına almasını ve yönetmesini sağlayacağı için sektörde büyük heyecan yarattı. Huobi Japan haberi dün bir basın açıklamasında yayınladı. 

  Borsanın aldığı bu onay, Huobi Japonya'nın türevlerin yanı sıra teklif ticareti ve piyasa yapıcılığı hizmetleri de dahil olmak üzere başka hizmetler sunmasına izin verecek. Hala Japonya'da faaliyet gösteren 34 kripto para borsasından yalnızca 7'si, yalnızca belirli miktarlarda kripto varlığına sahip olanlara verilebilen bu tür bir lisansa sahip olabildi.

  Zcash (ZEC)

  Yatırımcısına haftalık bazda en fazla kazandıran kripto para projeleri arasında Zcash (ZEC) coin de yer aldı. Haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinin 4. basamağı olmayı başaran ZEC coin fiyatında yüzde 32 civarında bir değer artışı görüldü. Bu gelişmenin yaşanmasında basında yer alan haberler çok etkili oldu. 

  Kripto para yatırım firması Grayscale, "SEC'in temel Bitcoin pazarındaki rahatlığına dair resmi ve doğrulanabilir kanıtlar olduğunda" devam edeceğini söyledi. Kurumsal varlık yöneticisi Grayscale, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yakın zamanda onaylanmış Bitcoin vadeli işlem ETF'leriyle "rahat" edince GBTC Trust'ı borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştüreceğini açıkladı.

  Grayscale iletişim direktörü Jennifer Rosenthal, şirketin “SEC, temel Bitcoin piyasasıyla gerekli konforunu resmi olarak ifade ettiğinde” bir ETF sunmaya devam edeceğini duyurdu. Teklif, varlık yöneticisinin ilk olarak 2013'te listelenen Grayscale Bitcoin Trust'ı (GBTC) bir ETF'ye dönüştürecek.

  Kripto para topluluğunda heyecan yaratan bu haberde ZEC coin adı da geçmesi yatırımcılarda alım iştahını arttırdı. Grayscale, kripto yatırım ortaklığı ürünleri paketi aracılığıyla alım satım için kullanılabilen üç kripto para birimi ekledi. Firma, Grayscale Zcash Trust, Grayscale Stellar Lumens Trust ve Grayscale Horizen Trust'ın artık sırasıyla ZCSH, GXLM ve HZEN borsa sembolleri altında OTCQX Best Market'te listelendiğini duyurdu.

  THORChain (RUNE)

  Haftanın en çok kazandıran altcoin projelerinden biri de son 7 günde yüzde 30’dan fazla değer kazanan THORChain (RUNE) oldu. THORChain projesi, Ethereum'a geri dönmesiyle büyük ses getirdi. Bu gelişmeyle birlikte RUNE fiyatı hızla yükselirken, haftanın en çok değer kazanan altcoinleri arasına girmesini sağladı. 

  Protokolün yerel RUNE coini, Ethereum ağı ile birlikte çalışabilirliğin yeniden etkinleştirilmesinden sonra hızlı bir yükseliş yaşadı. Ralli o zamandan beri soğumuş olsa da, RUNE hala yüksek seviyelerde işlem görmeye devam ediyor. RUNE fiyatındaki bu yükseliş yatırımcılarını da sevindirdi. 

  THORChain, farklı blok zinciri ağlarına zincirler arası erişim sunan ve kullanıcıların ağlar arasında işlem yaparken varlıklarının tam velayetini elinde tutmasına izin veren merkezi olmayan bir likidite protokolüdür. Uzmanlara göre RUNE coin fiyatındaki yükseliş hareketi önümüzdeki haftalarda da devam edebilir. 

  Fantom (FTM)

  26 Ekim tarihinden bu yana hızlı yükselen altcoin projelerinden biri de Fantom (FTM) oldu. FTM coin fiyatı basında yer alan haberlerin ardından hızlı bir ralli başlattı. FTM coin fiyatında yüzde 25 civarında bir değer artışı görülürken yatırımcılar bu performanstan memnun kaldı. 

  Fantom kripto para birimi, Eylül ortasında bir durgunluk dönemine tanık olduktan sonra geçen ay boyunca mükemmel bir performans sergiledi. Ekim ayının ikinci haftasında değerlemede yüzde 100'e yakın bir artış, FTM coinin performansını hızlandırdı.

  Altcoin piyasasında yeni rekorlar kıran FTM coin bununla birlikte, FTM her hafta yeni kilometre taşlarının üstesinden geldikçe, bazı tükenme belirtileri altcoinin mevcut boğa koşusunu yakalamaya başladı. Bu performans sonucunda FTM coin haftanın en çok kazandıran altcoinlerinden biri oldu. 

  Analistlere göre FTM coin son olarak yüzde 61.8 Fibonacci Uzantısında iki zirve yakalamış olsa da, RSI daha düşük zirveler oluşturdu ve yarım çizgiye doğru ilerledi. Analistler FTM coin fiyatında yeni zirveler görülebileceğini söylüyor. Geride kalan 7 günlük sürede altcoin piyasasının genelinde düşüş sinyalleri olsa da yatırımcılara kazanç sağlayan varlıklar bu şekilde sıralandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle