Elon Musk BTC’den iyi olan altcoini açıkladı

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği Elon Musk, yaptığı açıklamalar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bitcoin destekçisi olarak bilinen ünlü milyarder son paylaşımında dolaylı yoldan Bitcoin Cash’i övdü…

  Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isimler arasında yer alıyor. Son olarak Tesla şirketinin Bitcoin ile ödeme kabul etmeye resmi olarak başladığını duyuran Elon Musk, yine kripto para basınının gündemine girmeyi başardı. Sosyal medya hesabından bu önemli gelişmeleri duyuran ünlü milyarder, altcoin projesine dikkat çekti.

  Elon Musk, bazı alanlarda Bitcoin Cash’in destekçisi olduğu Bitcoin’den daha iyi ve daha avantajlı olduğunu söyledi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu açıklama dikkatlerden kaçmazken, altcoin yatırımcılarının da heyecanlanmasına yol açtı. Bu gelişmeye rağmen altcoin piyasasında yaşanan düşüşten etkilenen Bitcoin Cash fiyatına olumlu yansıma görülmedi.

  Elon Musk, Bitcoin Cash’i Övdü

  Sahibi olduğu Tesla şirketinin üst düzey arabaları için Bitcoin ile ödeme devrini başlatan Elon Musk, kripto para topluluğunda heyecan yarattı. Kripto para topluluğunda tanınan politik aktivist Kim Dotcom, Elon Musk için Bitcoin Cash tavsiyesinde bulundu. Ünlü milyarderi Bitcoin Cash’in ödemeler konusunda çok daha avantajlı olduğu konusunda ikna etmeye çalışan aktivistin başarılı olduğu görülüyor.

  Elon Musk’ın Tesla duyurusunu yaptığı paylaşıma yorum yapan Kim Dotcom, Bitcoin yerine Bitcoin Cash ile ödeme yapılmasını tavsiye etti. Bu durumda ortalama işlem ücretlerinde çok daha düşük maliyetlerin olacağını öne süren aktivist, Bitcoin Cash’in kitle pazarına hitap ettiğini de söyledi. Elon Musk, sosyal medyada yapılan bu eleştirileri kabul etti ve Bitcoin Cash’in ödemeler konusunda Bitcoin’den çok daha avantajlı olduğunu vurguladı.

  Bitcoin Fiyatında Bekleneni Veremedi

  Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar arasında Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul edişini duyurmuştu. Daha önceki açıklamalarına rağmen BTC destekçisinin bu duyurusu lider kripto para biriminin fiyatına olumlu yansımadı. Bitcoin fiyatındaki düşüş trendi devam ederken, bununla birlikte pek çok altcoin fiyatında da düşüş yaşandığı görüldü.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle