XRP beklentilerin uzağında: Yükseliş gelecek mi?

  Kripto para piyasasının genelinde son dönemdeki kazançlar korunmaya çalışırken, yatırımcıların gözleri altcoinlere çevrildi. En popüler altcoin projelerinden XRP fiyatındaki değişimler de analistlerin yorumları arasında yer aldı…

  Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki değişimler kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilirken, popüler altcoin fiyatları da mercek altına alınıyor. Piyasada değerinin toplamda yüzde 80’den fazlasına hakim olan BTC ve ETH güçlü duruşunu sürdürüyor. Kripto para piyasasında duyarlılık artarken XRP fiyatı merak konusu oldu. 

  Piyasa genelinde yükseliş sinyalleri görülürken XRP kripto para birimi bu kervana katılmamış gibi görünüyordu. XRP fiyatının yatırımcıların beklentilerinin uzağında kalması analistlerin dikkatinden kaçmadı. Pek çok XRP yatırımcısı, günlük grafikteki değerlendirmeye bakarak genel piyasa için yanılgı içinde yorumlamalar yapıyor. 

  XRP Fiyatı Yükselecek Mi?

  Deneyimli kripto para analistleri, ideal olarak XRP fiyatında şimdiye kadar 0.90 dolarlık ani direnci test etmesi gerektiğini belirtti. Fakat kripto para borsalarından gelen verilere göre XRP için bu durum henüz söz konusu olmadı. Öte yandan aktif adresler ve fiyat arasındaki zincirleme ilişki de olumlu gözükmedi. 

  XRP piyasasında aktif adresler 3 ayın en düşük seviyesine gerilerken fiyatlarda bazı kıpırdanmalar oldu. Genellikle bu durum bir satış işareti olarak kabul görmesine rağmen zaman zaman yanlış bir sinyal olma olasılığı da mevcut. Popüler kripto para analistleri küçük XRP sahiplerinin cüzdanlarına birikim yapmaya devam ettiklerini belirtiyor

  SEC Olaylarının XRP Fiyatına Etkisi

  Zincir üstü veri analiz raporlarına göre küçük yatırımcılar, 2021 yılın başından beri XRP biriktirmeye devam ediyor. Fakat cüzdanda 1 milyon ila 10 milyon XRP tutan balinaların son zamanlarda düşüş yaşaması da dikkatlerden kaçmadı. Bunun en büyük sebebi ise Haziran 2021’de yüksek bir rekor kaydedilmesi olarak gösterildi. 

  Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıt dışı yollarla 1,3 milyar doların üzerinde para topladıklarını gerekçesiyle Ripple Labs ve iki yöneticiye dava açmıştı. XRP’nin değerlemesi üzerinde ani etki yaratan bu olay, tüm piyasa yükselirken XRP fiyatının düşmesiyle sonuçlandı. Genel anlamda on veriler, 6-7 ay içinde XRP fiyatı için herhangi bir olumsuz görünüm yaratmadığını gösteriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle