Binance anketi TR'deki kripto para yatırımcılarını ortaya çıkardı

  Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının sektörde nelere güvenip nelere güvenmedikleri Binance anketi ile ortaya çıktı. Binance Research; Twitter, Telegram, WeChat, Reddit gibi sosyal medya kanalları ve kendi sitesi üstünden global bir anket gerçekleştirdi. Anketin sonuçları bugün kripto para basını ile paylaşıldı. 

  Binance Anketi Sonuçları

  Dev anketin sonuçlarına göre kripto para yatırımcılarının %55’i bu yatırımlarını uzun vadeli olacak şekilde yapıyor. Bu kitleden %38’i ise finans sitemine güvenmediğini belirtiyor. Yatırımcıların %31’i kısa vadede kazan sağlamak isterken %27’si ise FOMO’ya kapıldığı için yatırım yapmaya başladığını belirtiyor. 

  Global kripto para yatırımcılarının %60’ı, sahip oldukları kripto paraları kendi cüzdanlarında değil borsalarda saklıyor. Yatırımcılar için borsada en önemli şeyin ne olduğunu öğrenmek isteyen Binance %28 oranında güvenlik cevabını aldı. Kripto para katılımcılarının %25’i de kullanıcı deneyimine, %23’ü ise paritelerin çeşitli olmasına önem veriyor.

  Kripto Para Yatırımlarının Perde Arkası

  Binance kripto para borsasının 20 farklı ülkeden katılım sağladığı bu dev ankette yatırımcılara sektöre ne kadar güvendikleri konusunda sorular soruldu. Çinli kripto para kullanıcıları arasından %23’lük kesim kredi çekip borç para alarak kripto para yatırımı yapıyor. Çin bu oranla zirvede yer alırken hemen arkasında Nijerya, Hindistan ve Türkiye geliyor. Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya ve Afrika, bölge olarak Türkiye’den daha yüksek orana sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

  DeFi kullanımı bakımından en yüksek kullanım oranı Güneydoğu Asya bölgelerinde ortaya çıkıyor. Çin ve Türkiye de bu listenin son 2 sırasını paylaşıyor. Kripto para sektörüne güvenmeme konusunda listenin zirvesinde Türkiye’nin yer alması da dikkatlerden kaçmayan bir detay oldu. Türkiye’deki kripto para yatırımcıları regüle edilmemiş bir kripto para ekosistemine güven duymadıklarını öne sürdü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle