Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Aralık 2021

  Kripto para piyasası genelinde belirsizlikler sürerken Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yatırımcıların radarına takıldı. En büyük kripto para birimi son dönemde kendisinden beklenen yükseliş hareketini bir türlü gerçekleştiremiyor. Altcoinlerde de buna paralel olarak düşüş sinyalleri devam ediyor.

  11 Aralık 2021 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta “Dijital çağda paranın bugünü ve geleceği” isimli konferansta kripto para birimlerini değerlendirdi. Tüm kripto paraları sert bir şekilde eleştiren Fabio Panetta, kripto para birimlerinin var olmaları için hiçbir nedenin olmadığını öne sürdü. Bu açıklamalar basında geniş yankı buldu. 

  Avrupa’nın en büyük bankalarından Deutsche Bank’ın 6-9 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdiği 2022 küresel pazar araştırması sonuçları açıklandı. Araştırmada BTC ile ilgili sorulara yanıt veren katılımcıların yüzde 62’si Bitcoin’in iki katından daha fazla yarıya inme olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

  En büyük kripto para Bitcoin’e destek veren Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin ile ilgili projelerine bir yenisini daha ekledi. Miami Belediye Başkanı son açıklamasında, emeklilik tasarruf planları kapsamındaki ödemenin bir kısmını Bitcoin ile almayı planladığını ifade etti.

  Gerber Kawasaki Wealth & Investment Management CEO’su Ross Gerber BTC ve ETH’nin uzun vadeli yatırım olarak en iyi seçenek olduğunu savundu. Yatırımcıların yakından takip ettiği ünlü yöneticinin bu açıklamaları büyük beğeni topladı. 

  Altcoinlerde ise Ripple CTO’su David Schwartz, son paylaşımında Shiba Inu’nun bilinen 1 kentrilyonluk devasa arzını dalga konusu yaptı. Schwartz’ın Twitter’da paylaştığı SHIB şakası, Shiba Inu topluluğunun bazı üyeleri tarafından tepki ile karşılandı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı yüzde 0.77 oranında değer kaybederken yeniden 48. 692 dolar seviyesinden işlem görüyor. Lider altcoin ETH fiyatında geri çekilme hareketi bugün de devam ediyor ve 4 bin dolar desteğinin üzerinde tutunma savaşı veriyor. Popüler altcoin projelerinin tümünde düşüş sinyalleri görülürken günün en çok değer kaybeden altcoini yüzde 10’dan fazla gerilemeyle Terra (LUNA) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle